Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes C200 cdi usterka skrzyni automatycznej.

26 Cze 2011 12:10 5587 15
  • Poziom 29  
    Nie znam się na automatycznych skrzyniach więc pytam kolegów o opinię.Klient zatankował benzynę do diesla i wykończył w ten sposób parę elementów w tym aucie.Uruchomiłem silnik i w tej chwili wszystko z nim w porządku ale skrzynia nie działa poprawnie.Podczas rozpędzania wszystkie biegi przełączają się prawidłowo ale jesli jadę na najwyższym przełożeniu i chcę gwałtownie przyspieszyć to po wciśnięciu gazu do dechy skrzynia nie redukuje.Moim zdaniem zaszkodziło mu holowanie na odcinku około 30 km.Czy dobrze kombinuję:idea:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Napisanie jaki to dokładnie Mercedes pewnie by pomogło, tak samo jak info co zostało naprawione po zalaniu niewłaściwego paliwa ;) SD był podłączany ?
  • Poziom 29  
    Mercedes W202 po wymianie wtryskiwacza i zawóru regulacji ciśnienia na listwie wtryskowej.Usterkę skrzyni klient zauważył po odebraniu auta jadąc w trasę na wczasy.Dzwonił do mnie właśnie z mazur,więc diagnostyka jeszcze przedemną jak wróci.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Cytat:
    Usterkę skrzyni klient zauważył po odebraniu auta jadąc w trasę na wczasy

Wiesz jak to z klientami bywa... Nie mamy 100% pewności, że zgłoszony problem nie występował już wcześniej. Tak jak kolega wyżej radzi- podłacz starke i zobacz co mówi, patrząc uważnie na dane towarzyszące do ewentualnie zapisanego błędu.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Może poproś o pomoc romualda? SD skrzyń nie naprawia niestety.
  • Poziom 17  
    Cytat:
    SD skrzyń nie naprawia niestety

A ktoś tutaj tak twierdzi? Lepiej pewnie skrzynie wysłać na kape bez diagnozy...
  • Poziom 17  
    Cytat:
    Dlaczego mnie atakujesz?

Gdzie, bo nie widzę?? PO to sa narzędzia, aby z nich korzystać.

Cytat:
    Właśnie doprowadziłeś mnie do nerwicy napięć napięciowych

Do psychiatry się udaj, może Ci pomoże.

Cytat:
    Idź, walnij setę albo tirówkę. Dobrze ci radzę

Tego typu rad do mnie nie kieruj ok?
  • Poziom 11  
    Fajnie, a ja tylko chciałem pomóc koledze, którego znam. Żeby wysłał auto, do kolegi którego osobiście nie znam, ale wiem że sporo wie i jest blisko.
    Fajne forum, wyścig szczurów o "diagnozę SD". I co ci z tej diagnozy jak auto masz tyle kilometrów od siebie, zastanów się. Do ciebie i tak nie przyjedzie, kumasz mapę? Coś trochę? Chyba nie i teraz mi powiedz, kto tu do psychologa ma iść? Wiesz gdzie Warmia a gdzie Mazury?
    Pozdrawiam ciebie serdecznie.
    P.S. I nie sadź się tu, bez ciebie to forum zbudowano. Bez ciebie też będzie istnieć, a ty nie wiesz kto ja jestem. Beze mnie też, żeby było jasne.
  • Poziom 29  
    Spokojnie panowie jakos damy radę.Facet dojechał do celu to i wróci a wtedy się auto pomaca KTS- em.Zadałem pytanie bo sie zastanawiam czy to możliwe.Klient to normalny człowiek i zdaje sobie sprawę że sam zniszczył auto.
  • Poziom 11  
    Nie KTS bandi21 To bez sensu ale oczywiście zrobisz, co chcesz.
    Dawaj go do romualda to mu wytłumaczą, że nie Ty zepsułeś. :D
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Nasz Kolega typowy_polaczek ma rację, może warto do romualda, jakby co to nawet gdzie indziej na starkę jak nie masz, KTS ma pewne ograniczenia.
  • Poziom 29  
    Macie rację ,Romuald f to jedyne lekastwo.
  • Poziom 20  
    Dziwny trochę ten post, ale napiszę coś od siebie.
    Skrzynia nie mogła uszkodzić się od holowania, chyba że jechali ponad 60km/h. Osobiście holowałem automat ponad 50km w203 i dalej działa normalnie. Z redukcją są częste problemy i mogą być spowodowane złym stanem technicznym skrzyni, albo raczej konwertera lub oleju.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    hollow napisał:
    Dziwny trochę ten post, ale napiszę coś od siebie.
    Skrzynia nie mogła uszkodzić się od holowania, chyba że jechali ponad 60km/h. Osobiście holowałem automat ponad 50km w203 i dalej działa normalnie. Z redukcją są częste problemy i mogą być spowodowane złym stanem technicznym skrzyni, albo raczej konwertera lub oleju.

Taaak, dawaj takie rady...
    To że komuś (Tobie) szczęśliwie nic (albo na pozór nic) się nie uszkodziło bo "dalej działa", to nie znaczy że nikomu innemu nie padnie - bo to NIEwłaściwa praktyka, wynika to po prostu z konstrukcji automatów, przy holowaniu NIE pracuje pompa oleju.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    W sprawie holowania automatu.
    Wyciąg z instrukcji auta w203 2000-
    Instrukcja obejmuje także holowanie gdy mamy ESP ale to nie dotyczy skrzyni lecz wyłącznie tegoż układu.
    Mercedes C200 cdi usterka skrzyni automatycznej.
  • Poziom 29  
    Więc auto wróciło z wczasów,wszystkie biegi włączają się jak należy tylko właściciel twierdzi że było źle a nagle się naprawiło.Nie ma co sie nad tym roztrząsać,dziękuję za dyskusję i zamykam.