Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Full hd samsung hmx t10

damiano2311 26 Cze 2011 12:26 5113 12
  • #1 26 Cze 2011 12:26
    damiano2311
    Poziom 2  

Chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się kupić kamerę Samsung HMX-T10 za500zł.

• #2 26 Cze 2011 13:13
    monter79
    Poziom 17  

Zależy ile była używana, i w jakim stanie jest. Nowa to około 900zł

• #3 26 Cze 2011 13:47
    damiano2311
    Poziom 2  

Kamera jest nowa z gwarancją na dwa lata.

• #4 02 Lip 2011 14:35
    biegler
    Poziom 1  

W Biedronce ten Samsung jest za 449zł.

• #5 08 Lip 2011 12:23
    Lukasz_cz
    Poziom 9  

Witam uprzejmie, pozwolę się podłączyć pod ten temat, gdyż nie mogę założyć nowego:

Szukamy kamery cyfrowej w budżecie max 600-800 zł.

Jestem świadoma, że fajerwerków nie będzie, dlatego w zasadzie nie mam żadnych szczególnych oczekiwań, jedynie:

- no-name odpadają (mile widziane: Toshiba, Panasonic, Sony, BenQ itd, jeżeli tylko się zmieszczą w budżecie)
    - wyłącznie kamera na karty pamięci (!)
    - zasilanie: baterie/akumulatorki AA/AAA (!)
    - mile widziana stabilizacja obrazu, lub choćby namiastka tej funkcji
    - mile widziane Full HD

Nic nie piszę o technikaliach, zoomie itp, raz, że budżet skromny, dwa, że się nie znam na tym zupełnie, a trzy, że zastosowanie wyłącznie domowo-okazjonalne, więc nie musi być nie wiadomo jaki szał technologiczny. Fajnie, jakby była nieduża, taka akurat do ręki, ale teraz wszystkie takie produkują :-)

Dzięki z góry za jakąkolwiek konstruktywną pomoc.

Pozdrawiam Was ciepło!
    Kasia

• #6 10 Lip 2011 22:48
    Lukasz_cz
    Poziom 9  

Podbijam - ktoś doradzi, pomoże?

• #8 24 Sie 2011 23:01
    zetel
    Poziom 2  

Niedawno kupiłem tę kamerę na Allegro za 549zł (są i tańsze oferty).
    Wrażenia:
    - Bardzo dobra jakość obrazu (są 3 tryby: Standard, HD i full HD, ten ostatni raczej na wyrost - zapis jest z przeplotem, mój TV nie dekoduje filmów w tym trybie, zużycie pamięci jest duże. Za to już przy HD otrzymujemy piękne, naturalne barwy, ostry obraz i płynny ruch)

- Uwaga na błąd w polskiej wersji instrukcji - czasy zapisu podano w sekundach, a w rzeczywistości są w minutach. Na karcie 32 GB można zapisać kilka godzin filmu w formacie HD.

- Zdjęcia wychodzą dość kiepskie, zdecydowanie gorsze, niż z aparatu kompaktowego.

- Nie widzę wyraźnych efektów działania stabilizacji obrazu (ale nie mam porównania z innymi kamerami)

- Bardzo przeszkadza mi mała stała czasowa opadania ARW dźwięku. Powoduje ona, że w przerwach podbijane jest wzmocnienie, a z nim dźwięki tła. Szukam sposobu na zmianę stałej ARW. Już umiem wejść w tryb serwisowy, ale nie znam znaczenia komórek EEPROM-u, a nawet nie jestem pewien, czy stała czasowa jest konfigurowalna (w zastosowanym kodeku - jest i to oddzielnie dla opóźnienia, narastania i opadania)
    Przy zapisie bez tła akustycznego jakość dźwięku jest akceptowalna.

- Źle dobrano prędkości zoomu. Przełącznik na pokrywie górnej oferuje 3 prędkości: baaardzo wolną, szybką i bardzo szybką (i, wbrew instrukcji, nie zauważyłem wpływu prędkości operowania tym przełącznikiem na prędkość zoomu). Przełącznik obok LCD ma tylko prędkość środkową - wg mnie za dużą.

-Trochę szybko wyładowuje się akumulator. Kupiłem 2 zapasowe, powinny wystarczyć na cały dzień zwiedzania lub filmowanie dłuższego wydarzenia.

- Kamerka jest b. mała, mieści się w torebce noszonej przy pasku. Jest ładna i ergonomiczna. Wg mnie zdecydowanie warta swojej ceny. Natomiast wspomniane problemy z dźwiękiem eliminują ją z zastosowań do nagrywania wydarzeń muzycznych. Szkoda, bo zmiana dwóch nastaw (ARW i ZOOM uczyniłaby z niej praktycznie ideał)

• #9 25 Sie 2011 17:21
    saico
    Poziom 19  

Z praktyki wiem, że mikrofony we wszystkich kamerach i Samsunga mają automatyczne wzmocnienie. Musi tak być, bo gdyby tego nie miały to by nie było słychać rozmawiającej osoby oddalonej w końcu pokoju. Są i takie modele, że mają opcję ręcznej regulacji wzmocnienia mikrofonu i w pewnych sytuacjach przydaje się to jak wspomniane koncerty. Według mnie zoom w tej kamerze działa poprawnie - manetka w zależności jak ją odchylamy, proporcjonalnie przybliża i oddala obraz w różnych prędkościach.

• #10 25 Sie 2011 19:20
    zetel
    Poziom 2  

ARW jest oczywiście potrzebne, chodzi mi tylko o stałą czasową - żeby wzmocnienie nie skakało w górę np. w przerwach między słowami, tylko żeby się powoli zwiększało dopiero jeżeli cisza trwa kilka sekund.
    Jeśli chodzi o zoom - u mnie są trzy prędkości i nic pomiędzy. Prędkość najwolniejsza jest bardzo mała, środkowa - za szybka, a najszybsza nadaje się raczej do przestawienia zoomu bez nagrywania, niż do efektów zbliżenia/oddalenia.

• #11 29 Sty 2012 23:12
    strowger
    Poziom 9  

zetel napisał:

- Bardzo przeszkadza mi mała stała czasowa opadania ARW dźwięku. Powoduje ona, że w przerwach podbijane jest wzmocnienie, a z nim dźwięki tła. Szukam sposobu na zmianę stałej ARW. Już umiem wejść w tryb serwisowy, ale nie znam znaczenia komórek EEPROM-u, a nawet nie jestem pewien, czy stała czasowa jest konfigurowalna (w zastosowanym kodeku - jest i to oddzielnie dla opóźnienia, narastania i opadania)

Witaj, udało Ci się może rozwiązać ten problem?

• #12 30 Sty 2012 01:28
    zetel
    Poziom 2  

Nie, na razie się poddałem. Przy pomocy programu Kdenlive, którym edytuję filmy, a który umożliwia użycie różnych filtrów, udaje mi się nieco poprawić jakość dźwięku (oczywiście nie niweluje to skutków "nadgorliwej" ARW, ale np. zmniejsza szum w pauzach itp).

• #13 22 Mar 2012 20:25
    tymooteusz
    Poziom 9  

zetel napisał:
    Niedawno kupiłem tę kamerę na Allegro za 549zł (są i tańsze oferty).
    Wrażenia:
    - Bardzo dobra jakość obrazu (są 3 tryby: Standard, HD i full HD, ten ostatni raczej na wyrost - zapis jest z przeplotem, mój TV nie dekoduje filmów w tym trybie, zużycie pamięci jest duże. Za to już przy HD otrzymujemy piękne, naturalne barwy, ostry obraz i płynny ruch)

- Uwaga na błąd w polskiej wersji instrukcji - czasy zapisu podano w sekundach, a w rzeczywistości są w minutach. Na karcie 32 GB można zapisać kilka godzin filmu w formacie HD.

- Zdjęcia wychodzą dość kiepskie, zdecydowanie gorsze, niż z aparatu kompaktowego.

- Nie widzę wyraźnych efektów działania stabilizacji obrazu (ale nie mam porównania z innymi kamerami)

- Źle dobrano prędkości zoomu. Przełącznik na pokrywie górnej oferuje 3 prędkości: baaardzo wolną, szybką i bardzo szybką (i, wbrew instrukcji, nie zauważyłem wpływu prędkości operowania tym przełącznikiem na prędkość zoomu). Przełącznik obok LCD ma tylko prędkość środkową - wg mnie za dużą.

-Trochę szybko wyładowuje się akumulator. Kupiłem 2 zapasowe, powinny wystarczyć na cały dzień zwiedzania lub filmowanie dłuższego wydarzenia.

- Kamerka jest b. mała, mieści się w torebce noszonej przy pasku. Jest ładna i ergonomiczna. Wg mnie zdecydowanie warta swojej ceny. Natomiast wspomniane problemy z dźwiękiem eliminują ją z zastosowań do nagrywania wydarzeń muzycznych. Szkoda, bo zmiana dwóch nastaw (ARW i ZOOM uczyniłaby z niej praktycznie ideał)

Jak dla mnie brakuje jeszcze w tej kamerce możliwości filmowania poklatkowego (time lapse) ze swobodną możliwością ustawienia czasu zapisu załóżmy od 1 sekundy do 30 sekund.
    Zaglądam co jakiś czas na stronę Samsunga i niestety nie widzę, żeby udostępniali do niej nowy soft .. :/

A może wiesz, czy tę opcję może da się "odblokować"?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME