Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer z minimum 5 monitorami

26 Cze 2011 14:01 1013 7
  • Poziom 28  
    Witam,

będę prawdopodobnie miał do złożenia sobie komputerek, służył mi będzie do pracy, lecz jego głównym założeniem jest praca na 5 monitorach, a w przyszłości na 7-9.

Czy są jakieś rozwiązania, które pozwolą mi podłączyć tyle monitorów do jednego komputera? Wiem, że można podpiąć 2 karty graficzne i tam uzyskać obraz z np. 4 monitorów, ale potrzebuję ciut więcej i tu moja wiedza się kończy, dlatego chciałem się Was poradzić jak to ugryźć ?

p.s. system windows minimum 7 pro, koszty póki co nie stanowią problemu, ale dobrze bym je poznał zanim przedstawię je wyżej :)
    Dzięki za pomoc
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ergie napisał:
    Wiem, że można podpiąć 2 karty graficzne i tam uzyskać obraz z np. 4 monitorów, ale potrzebuję ciut więcej i tu moja wiedza się kończy, dlatego chciałem się Was poradzić jak to ugryźć ?

http://www.matrox.com/graphics/en/products/graphics_cards/m_series/m9148lppciex16/

The Matrox M9148 LP PCIe x16 quad graphics card renders pristine image quality on up to four DisplayPort monitors at resolutions up to 2560 x 1600 per output
  • Poziom 32  
    Od siebie dodam, ze jesli nie potrzebujesz oszalamiajacej liczby FPSow i masz (bardzo) wydajny sprzet - jest tez program bodajze Maxi-Vista czy jakos tak. W wersji platnej pozwala na podlaczenie kilku monitorow przez vga/dvi/hdmi itd ale rowniez poprzez siec czyli np drugi komputer (slabszy) z kilkama monitorami laczysz LANem z tym docelowym. Warto sparwdzic.

Oczywiscie mozesz kupowac takie karty jak podal koelga wyzej - minus taki, ze kupujesz i zajmujesz sobie PCI-e karta niekoniecznie wydajna.
  • Poziom 28  
    Szczerze mówiąc, to będę oglądał farmy wiatrowe :P
    Więc grafika, a raczej wydajność to jak na poziomie The Settlers I :)
    Dla mnie najważniejsze jest to, by działało pod jednym PC i miało możliwość rozbudowy o kolejne monitory, reszta to już pikuś :]
  • Poziom 43  
    Do takich rzeczy to tylko wspomniany wyżej Matrox, a potem długo, długo... nic.

Dodano po 2 [minuty]:

Popatrz tylko na prezentację wyższego modelu:
    http://www.matrox.com/graphics/en/products/graphics_cards/m_series/m9188pciex16/

I jeszcze jedno. To bardzo drogo kosztuje.
  • Poziom 31  
    M9188 to wydatek 6500zł, można rozbudowac ilośc obsługiwanych monitorów o druga taką sama kartę. Tańsze rozwiązanie to inna seria kart matrox-a np. G450x4 MMS w ilości dwóch sztuk.