Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ilumofonia + halogen

16 Lis 2004 18:11 2825 8
  • Poziom 16  
    czy do ilumofoni można wstawić lampe halogenową 500W?
  • Poziom 13  
    nasuwa sie pytane czy wytrzymaja Ci to triaki i czy bezzwładnosc lampy nie bedzie zbyt wielka pozdrawiam
    P.S sprawdz jakiego masz triaka to zobacze w katalogu
  • Poziom 24  
    Czy to taki halogen na 230V? Więc można, jeśli tylko triaki wytrzymają (raczej dadzą radę) i będą mieć dobre chłodzenie. Sądzę, że chłodzenie będzie tutaj podstawą, i dobrze by było dorobić większy radiator, jakieś dziurki w obudowie, cokolwiek. A swoją drogą to taki instrument ma dużą bezwładność i przy szybkim rytmie nie będzie dobrego efektu.
  • Poziom 14  
    i bardzo szybko się spali bo te żarniki nielubią tego (mrugania) oczywiście
  • Poziom 21  
    no to tak
    ja mam ilumnofolnie na żaróce 1500W długosć żarnika ok 30cm
    w iluminofoni zrobiłem tylko leką przeróbkę, zmieniłem trak BT136 na BT138 i nie trzeba żadnych chłodzeń i radiatorków na tyrystorze bo on wogóle sie nie grzeje. Co do mrugania takazarówką. Ona pomalutku wygasa jak odł.aczysz od niej proąd. Tak wiec musisz ustawić czułość ilumniofoni tak aby byłą załączana raz na jakis czas, bo jak ustawisz zbyt niską amplitude to żarówka bedzie świeciła non stop. Nie wiem jak to jest w tych 500W ale pewnie szybciej wygasają
  • Poziom 13  
    »gretzky
    hmmm masz moze schemacik swojej iluminofoni ?? bym sobie chetnie cosk takiego zrobił :) ładnie by oswietlało pomieszcenie :P
  • Poziom 16  
    podłączyłem ten halogen i działa dobrze. zajebiście oświetla ( licznik energi el. chodzi w rytm muzyki :-) ).
    jeśli chodzi o schemat to jest to z elektroniki dla wszystkich (niepamiętam jaki dokładnie)
  • Poziom 23  
    ja mam u siebie taki halogen wykorzystuje go do pracy na budowach świetne daje świało wręcz swieci jak słoneczko :)