Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 routery pod jedną sieć telefoniczną

26 Cze 2011 14:28 6202 10
  • Poziom 8  
    Witam, mam jeden router w domu ale niestety jeden to za mało. Zamierzam kupić drugi. wyprowadzę kabel tel. i podłącze do niego drugi router. tzn. że na dole jest router i na górze. Czy wszytko będzie działać? Czy możliwe jest podłączenie 2 routerów w jednym domu do jednej sieci?
  • Poziom 43  
    Cytat:
    wyprowadzę kabel tel. i podłącze do niego drugi router

Nie jest możliwe podpięcie 2 routerów ADSL bo jednej linii telefonicznej.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Cytat:
    ale niestety jeden to za mało.

Dlaczego za mało ?
    Zawsze możesz podpiąć drugi router do 1szego routera skrętką, czy wtedy nie będzie za "mało" już ?
  • Poziom 30  
    Jeśli potrzebujesz więcej złącz Ethernet to kupujesz switch. Jeśli chcesz poszerzyć zakres sieci WiFi to kupujesz Access Point.
  • Poziom 8  
    Tylko że ja potrzebuje router na dole jak i na górze. (za dużo tłumaczenia czemu)
    Mam tak o: USŁUGODAWCA -> wejście tel. -> router
    a ja chce mieć po prostu 2 routery w domu, które odbierały by internet od jednego usługodawcy (np. żeby dzielił sygnał na 2)
    Cytat:
    za dużo tłumaczenia czemu

My nie mamy ochotę na zabawę w ciepło-zimno.

Cytat:
    które odbierały by internet od jednego usługodawcy (np. żeby dzielił sygnał na 2)

Do podziału pasma kup router do którego wgrasz tomato, i tomato podzieli ci pasmo na dowolne części tej samej lub różnej wielkości bez problemu albo na komputery (w/g IP lub MAC) albo na routery (wg IP lub MAC)

==telefon=== [modem] ==== [router soft:tomato]

modem: np TD8840T lub inny router z funkcją bridge
    router: np WL1600GL, RT-N10,
  • Poziom 9  
    Witam,
    nie chce zakładać nowego tematu bo znalazłem podobny więc się podepnę,
    aktualnie mam neta w tp, we wrześniu przechodzę do neti (już podpisana umowa), dziś przysłali mi router hot spot. Aktualnie posiadam router Pentagram Cerberus P 6331-4A.
    Moje pytanie brzmi, czy będę mógł podłączyć te 2 routery do linii? Pentagrama mam powiedzmy że na jednym piętrze - przy nim laptop, na innym piętrze jest Pc z kartą bezprzewodową na usb - łapie ona bardzo, bardzo ale to bardzo słabo i niekiedy zrywa połączenia ( stare budownictwo ściany grube + odległość). Doprowadziłem tam kabel tel, teraz czekam tylko na przejście do neti i mam dylemat czy da się na jednym piętrze podpiąć pentagrama a na drugim hot spota, żeby to wszystko ze sobą nie kolidowało?

pozdro
    Da się, we wszystkich routerach oprócz podłączonego do internetu wyłączasz DHCP server i łączysz wszyskie routery portami LAN.
  • Poziom 9  
    Portami Lan? Tzn jak? Musze te 2 routery ze sobą bezpośrednio połączyć?
    Jeszcze inne pytanie mam mianowicie, czy da się ograniczyć prędkość łącza na danym routerze? np: jeden ma ustawione 4/10 a drugi 6/10 przepustowości ?
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Doprowadziłem tam kabel tel

Cytat:
    Nie jest możliwe podpięcie 2 routerów ADSL bo jednej linii telefonicznej

Ile razy musze to przepisywać zebyście zrozumieli ??
  • Poziom 43  
    hermes-80 dał wyraźną odpowiedź na pytania - temat został wyczerpany.
    Zamykam, bo niedługo pojawią się posty "A może jednak się da?"