Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suszarka Lavatherm T59850 - temperatura

dariusz.kryszak 26 Jun 2011 17:43 2542 4
    dariusz.kryszak
    Level 10  
    Witam wszystkich.
    Nie posiadam dostępu do serwisowych instrukcji a domyślam się, że tam znzalazł bym informację o którą mi chodzi.
    Mam zamiar kupić w/w suszarkę ale niezbędne do podjęcia decyzji ostatecznej jest znajomość zakresów temperaturowych dla programów.
    Znalazłem info o elektrolux'sie (http://wizaz.pl/forum/archive/index.php/t-429928.html) , że przy kondensacyjnej suszarce z pompą ciepła max temperatura suszenia to 55 stopni Celsiusa.
    Myślę, że bardzo podobną suszarką jest Lavatherm T59850. I tu właśnie pytanie.
    Jakie są zakresy temperaturowe dla poszczególnych programów?
    Czy to 55 stopni to max, czy też dla jakiegoś ekologicznego programu?
    Pytam ze względu na moją żonę. Temperatura 55 stopni nie zabije pasożytów (64 to min na zabicie np lamblii) a ona ma teraz jazdę na ten temat. Rozumiecie, że zakup sprzętu w konkretnym celu nie spełniający podstawowego kryterium (wg. niej) mija się z celem. Wówczas wolałbym nie słuchać o oddawaniu sprzętu do sklepu zwłaszcza, że znalazłem dobrą ofertę obecnie w EuroRTVAGD.
    Dla mnie bardziej istotne są oczywiście parametry typu zużycie prądu np. i brak konieczności w wielu przypadkach prasowania góry łachów.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc i info na ten temat.
    mrhari
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Quote:
    max temperatura suszenia to 55 stopni C

I wyższej temperatury nie należy się spodziewać w innych suszarkach.
    Możliwe jest tylko obniżenie tej temperatury o jakieś 3 stopnie dla delikatnego suszenia.
    Ilikered
    Level 10  
    Nie wiem jak to wyglada sprzetowo ale co zrobisz jak zamiast pasozyta beda jaja albo przetrwalniki ???

Imho sama temperatura to nie wszystko poszukaj moze czegos bardziej specjalistycznego co bedzie mialo UV etc

ps. fakt faktem 55 stopni troche malo :/ ale wiecej moze ciuchy niszczyc
    dariusz.kryszak
    Level 10  
    Dzięki za odpowiedź.
    Tak zacząłem myśleć nad procesem suszenia i chyba źle zadałem pytanie.
    Tak naprawdę to jaka będzie temperatura powietrza podczas suszenia. Podczas suszenia pranie w pierwszej fazie i przez pewien czas jest mokre tak więc temperatura suszenia przy mokrym wsadzie nie będzie wyższa najprawdopodobniej niż 55 stopni. Natomiast znalazłem gdzieś na zagranicznym forum, że temp powietrza osiąga 150 stopni. W połączeniu z wsadem rzeczywista temp suszenia jest więc niższa. Nie wiem czy dobrze kombinuję. Znalazłem też wypowiedź jakiejś laski która dzwoniła do elektroluxa, że temp to 75 -120 stopni.
    Cięźko powiedzieć bo chyba tylko termometr do bębna da nam odpowiedź. W poniedziałek zadzwonię jeszcze do AEG, tak aby potwierdzili mi jak to jest.
    Jeszcze jedno. Mielle ma całkiem fajne sprzęty z możliwością regulacji wszelkich parametrów ale ze względu na swoją cenę jest chyba poza moim zasięgiem.

BTW co do lambli. Cysty giną w temp 64 stopni (denaturacja białek). Dostaliśmy opis od lekarza. Tak więc np parownice dobrze się sprawdzają. Także żelazko i prasownie - temp stopy żelazka i przejechanie po materiale załatwia sprawę. Jak by jeszcze suszarka tak mogła to już by było spoko.
    dariusz.kryszak
    Level 10  
    Zweryfikowane jak sądzę.
    Zadzwoniłem dzisiaj do kilku serwisów i dopiero w jednym człowiek przejrzał dokumentację i znalazł wykres temperaturowy.
    Okazuje się, że zakres temp dla tej suszarki to między 60 a 90 stopni zależnie od programu.
    55 stopni to temp dla przy oszczędnym programie. Producent tak podaje tak aby pokazać jakie jest najniższe zużycie energii - przy 55 stopniach. Oczywiście nie mówi, że jest to program typu "EKO" np.
    Pozdrawiam