Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fluke 99 scopemeter potrzebny soft

newmax 26 Cze 2011 18:03 1691 12
  • #1 26 Cze 2011 18:03
    newmax
    Poziom 12  

Witam
    Jak w temacie poszukuje softu FlukeVeiwer skopemeter w wersji 2.x lub 3.x. Nowsze wersje już nie obsługują tego modelu. Może ktoś posiada też tłumaczenie instrukcji do tego sprzętu? A tak w ogóle to ktoś mi powie czemu tak nie wiele jest polskich stronek z informacjami o tych skopometrach. Seria ta już nie jest produkowana ale sporo sztuk trafia do polski i parametry mają na prawdę nie złe może znajdzie się paru użytkowników takich sprzętów i wymieni się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na ich temat?

0 12
  • #2 26 Cze 2011 22:05
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

newmax jest mało bo Fluke jest drogie, nie każdego stać. W dodatku większość woli kupić Chińczyka i się męczyć, niż raz porządny sprzęt.
    Softu nie dostaniesz, bo z tego co wiem, darmowy on nie jest.

0
  • #3 26 Cze 2011 23:04
    newmax
    Poziom 12  

Jesli chodzi o to że Fluke jest drogim sprzętem to się zgadza ale ten skopometr jest już leciwy i jego cena aukcyjna to około 2000PLN w takich pieniądzach to można już ten model trafić co jak na skopometr nie jest wygórowana cena w porównaniu z chińczykami. Jeśli chodzi o soft o który się pytam to też jest starsza wersja z przed kilku lat i może ktoś posiada przypadkiem (może właśnie kupił jakiś starszy skopometr Fluka w zestawie z softem). Wiem że te sprzęty często trafiają z wyprzedaży do naszego kraju z zza wielkiej wody. Ja akurat jestem fanem tej marki i jeśli chodzi o multimetry moje zdanie jest takie że jest to klasa sama w sobie pod względem trwałości, funkcjonalności i jakości więc cena musi być adekwatna tak samo jest z akcesoriami pomiarowymi i żadna chińszczyzna nie może się równać! Wiem też że każdy bierze możliwości na posiadane siły (w tym przypadku to cena nowych urządzeń).

0
  • #4 27 Cze 2011 06:20
    776375
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 27 Cze 2011 08:42
    newmax
    Poziom 12  

Pewnie że tak tyle tylko że starsze wersje softu nie są już dostępne i w tym tkwi problem a jeśli ktoś nie jest frajerem to chętnym udostępnię pełną wersję FlukeViewer meter z desingerem oczywiście nie odpłatnie obsługuje wszystkie multimetry Fluka nawet stacjonarne!

0
  • #6 27 Cze 2011 08:51
    776375
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 27 Cze 2011 09:37
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

newmax, pamiętaj, iż regulamin forum zakazuje rozpowszechniania nielegalnego oprogramowania, a tak byś zrobił. Bo program ma serial i jest rejestrowany na użytkownika.

Napisz do Fluke to rozwiążą ten problem, firma jest na tyle solidna, że starają się rozwiązać problemy użytkowników.

0
  • #8 28 Cze 2011 00:20
    newmax
    Poziom 12  

Dobra widzę że dyskusja bez sensu z takim podejściem i tak nic z tego!
    Myślę że temat można zakończyć!

0
  • #9 28 Cze 2011 09:54
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

newmax, nie jest bez sensu. Z uwagi na regulamin forum, nie można tu udostępniać pirackich kopii oprogramowania.
    Przejdźmy do sedna sprawy. Jedynym pomysłem jaki mi przychodzi w sprawie skopometru, to zwrócić się do Fluke, czy mają taką wersję oprogramowania, która z nim współpracuje. Może się okazać, iż leciwą wersję dostaniesz gratis, albo jakąś łatkę do aktualnego. Co do instrukcji obsługi, to raczej wątpię czy istnieje wersja PL. Ale urządzenie nie jest aż tak skomplikowane, aby sobie bez instrukcji PL nie poradzić.

0
  • #10 28 Cze 2011 18:56
    newmax
    Poziom 12  

Widzę kolego że chyba nie za bardzo znasz ten sprzęt ale plus za to że za wszelką cenę chcesz kontynuować dyskusję.

0
  • #11 29 Cze 2011 00:30
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

newmax, dla mnie nie jest to skomplikowane urządzenie, wystarcza w zupełności angielska instrukcja obsługi.

0
  • #12 29 Cze 2011 10:32
    fortronik
    Admin Sprzętu Medycznego

newmax napisał:

Jak w temacie poszukuje softu FlukeVeiwer skopemeter w wersji 2.x lub 3.x. Nowsze wersje już nie obsługują tego modelu.

Coś mi się wydaje, że to Kolega za mało wie na temat Fluke. Nowa wersja oprogramowania również obsługuję. Nasuwa się pytanie czy posiadasz odpowiednią wersję kabla optycznego?

0
  • #13 29 Cze 2011 15:38
    newmax
    Poziom 12  

Oczywiście że posiadam odpowiedni kabel a na stronie fluka nawet jest informacja odnośnie serii 9x oprogramowanie w ver. 2.x lub 3.x. W nowszych wersjach tak jak od 4.0 w górę producent zrezygnował z obsługi starszych wersji skopometrów.
    Sprawdziłem to w praktyce i tak rzeczywiście jest.

0