Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy alarm pod starą instalację ?

26 Cze 2011 18:40 2626 14
  • Poziom 9  
    Witam posiadam alarm PORTMAN AM380 zepsuła mi się w nim centralka i chciałem wymienić na cały nowy alarm, nie znam się na tym więc pytam was, mam założony centralny zamek, czujniki ruchu które się zepsuły wszystko jest podłączone pod centralke PORTMAN AM380 oprócz czujników ruchu mają malutką osobną centralkę firmy STER która dziś padła :( pod odpięciu jej już nie działa. Szukam calego nowego zestawu który będzie pasował pod starą instalację poniżej zamieszczam schemat alarmu. Prosiłbym o jakieś linki do takich zestawów, które będą pasowały. Nie jestem elektrykiem nie poradzę sobie sam z lutowaniem itp a do starej corsy nie warto dawać w serwisie 700zł za nowy alarm :/ Z góry dziękuję za pomoc. Aha zapomniałem dodać, że chciałbym zestaw z czujnikami ruchu.

Foto schematu alarmu
    https://obrazki.elektroda.pl/5769002600_1309106404.jpg

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Nie dopasujesz żadnego nowego alarmu, który założysz na zasadzie 1:1.
    Nie ma wypracowanego żadnego standardu wtyczek, złącz itd.
    Prawie każdy nowy alarm będzie współpracował z Twoją Corsą.
    Instalacja nowego systemu nie będzie kosztowała więcej niż połowa kwoty, którą podałeś.

Jeżeli nie znasz się na tym, to nie rób tego samodzielnie. Zleć to komuś, kto zrobi to dobrze i fachowo.
  • Poziom 9  
    Czyli jednym słowem trzeba będzie położyć całą nową instalację tak ? Pracuje w MAZDZIE i kolega elektryk powiedział mi, że mam kupić jakikolwiek alarm a stara instalację się zostawi tylko obetnie się starą kostkę a da nową z nowego zestawu... Czy tak można zrobić ?

A jeszcze takie pytanko jaki zestaw alarmu polecacie ? Jakiś sprawdzony niezawodny ?

Cytat:
    obetnie się starą kostkę a da nową z nowego zestawu
    Pod warunkiem, że stara instalacja została dobrze założona, zaizolowana i nie powoduje żadnych zwarć itp.
    Zazwyczaj wtedy instalator nie udzieli gwarancji na swoją usługę.
    Cytat:
    Jakiś sprawdzony niezawodny
    Polecam firmę Ster, SEO, Proxima, Tytan ...
  • Poziom 9  
    a mógłbym prosić o linki do aukcji internetowych gdzie mogę konkretny zestaw zakupić ?

Dobrych alarmów nie kupuje się na aukcjach internetowych !
    Tam są sprzedawane wyłącznie systemy kiepskiej jakości, których nie polecam.
  • Poziom 9  
    To powiedz mi gdzie kupię dobry alarm ? w jakim sklepie na śląsku jestem z zabrza
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze jedno gdzie się podpina pod moją centralke czujniki ruchu mógłby mi ktoś to zaznaczyć na moim obrazku ze schematem centralki ?
  • Poziom 20  
    Wejście trzy pinowe ultrasonic sensor
  • Poziom 9  
    ok wszystko działa jak należy poradziłem sobie zajęło mi to cały dzień ale satysfakcja jest :) Mam jeszcze jedno pytanko czy po zmianie syreny będę miał inny dźwięk zamykania otwierania drzwi ? Mam taką syrenkę

syrena alarmowa
    Nowy alarm pod starą instalację ?Nowy alarm pod starą instalację ?
    Moderowany przez CameR:

Link usunięty

Niektóre nowe syrenki posiadają tzw. soft start.
    Wtedy "piknięcie" jest cichsze niż w przypadku zwykłej syrenki.

Natomiast w przypadku Twojej syrenki za 11zł, nie oczekiwałbym cudów ;)
  • Poziom 14  
    Dźwięk może być nieco inny. Na jaki alarm się zdecydowałeś?
  • Poziom 9  
    dostałem w prezencie nowy alarm firmy portman... powiedzcie mi to jaką syrenę polecacie ?

Każda będzie współpracować.
    Zwykła z dwoma przewodami bez własnego zasilania
    lub z własnym zasilaniem i stacyjką - wyzwalana (+)
    W zależności od budżetu - od 10-70zł