Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SAMSUNG LE26S86BD niebieskie i czarne poziome paski

dratek 26 Jun 2011 21:39 17361 10
 • #1
  dratek
  Level 11  
  26" TV jak w temacie. Po włączeniu szary obraz z widocznymi pasami poziomymi, które następnie se mienia na niebieski kolor. Po serii włączeń ON/OFF naskoczył prawidłowy obraz z żółtym pasikiem MONO (bo TV była bez anteny), ale po chwili obraz zaczął chwytać duchy i obraz zniknął. Dodaję zdjęcie. Wydaje mi że, 8ze panel jest OK, ale coś jest ze sterującą elektroniką. Panel jest model: V260B1 .

  link do obrazka: https://obrazki.elektroda.pl/8408298500_1309117038.jpg
 • #2
  azazel*
  Level 10  
  Zmisz napińca na T-con czeski kolego. :)
 • #3
  Pol-UK
  Level 29  
  Uszkodzone połączenia we szkle, dość częsty przypadek w tych matrycach ostatnio. Trzeba "drutować" z flexy HDR-1 na bok szkła. Pozdrawiam
 • #4
  dratek
  Level 11  
  Dla zainteresowanych tym problemem mam taki objaw - poprzednie TV tylko włączyłem bez anteny. Po podłączeniu anteny obraz jest jak popisałem wyżej, ALE po cca 10-20 minutach se na panelu pojawi obraz prawidłowy i TV działa prawidłowo cały cas (miałem paru godzin włączoną). Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu TV pracuje jak ma (chyba dla tego, że jest zagrzana). Kiedy jest ale dłuższa przerwa, to TV startuje z popisanymi ukazami. Jeszcze dodam, że w czasie "startowania" z szarego obrazu ten przechodzi w niebieski i czasami panel złapie klatkę z filmu i następnie z ostrego zamarzniętego obrazu ten przechodzi do kolorów "solaris" aż se zgubi i przejdzie do szara a po casie złapie se dalsza klatka, lub obraz naskoczy prawidłowo. Dla tego nie jestem pewny, jeśli jest problem w matrycy albo we sterowaniu panela. Fonia jest prawidłowa po cały czas od włączenia i czasami marzną przi problemu s panelem przyciski dla sterowania z boku TV, kiedy po chwilce se odblokują i za sterować volume, czy przełączać programy w czasie prawidłowej prace przyciski pracują 100%.
 • #5
  zorbek
  Level 31  
  Do wymiany masz panel, a POL-UK wypisuje bzdury o nopublic jak kiedyś ludzie wypisywali o C+ chodzącej na zielonkach nopublic.
 • #6
  Pol-UK
  Level 29  
  Kol. Zorbek skoro kolega mieszka po sąsiedzku to zapraszam z panelem V260B1 do naprawy do mnie. Przywiezie kolega z opisanymi powyżej uszkodzniami lub innymi typu cały szary, cały biały, mrozi klatki pojedzie kolega na kawę do McDonald's i za 2-3 godziny do odbioru, koszt 180 zł. Jak się ma nikłe pojęcie w tej materii to się głosu nie zabiera. Jak czegoś nie wiem lub się z tym nie spotkałem siedzę cicho takie moje zdanie a jak mogę to pomogę. Pozdrawiam
 • #7
  Pożeracz twardogłowych_2
  User under supervision
  Pol-UK wrote:
  a jak mogę to pomogę.


  Tylko oczywiście nie za darmo. Kolego Pol-UK na forum pomagamy bezinteresownie, a jak kolega ma wypisywać, że ja wiem ale nie powiem, do naprawy dla wtajemniczonych, albo zrobię to za 180zł, to lepiej nie pisać nic. A ewentualnych klientów łapać na PW.
  Poza tym to kto wie co ty tam z tą matrycą zrobisz?? Zorbek na kawie, a ty pewnie masz same "szkła" które wymieniasz, a tu zgrywasz cwaniaka i denerwujesz tylko ludzi. :)
 • #8
  Pol-UK
  Level 29  
  Nie rozumiem "za darmo". Jeżeli piszę że do drutowania przejścia ze złącza flexy HDR-1 na driver boczny to nie jest pomoc ?? Nikogo nie wezmę i za rękę przez szosę nie przeprowadzę. Jeżeli sobie ktoś nie radzi z tego typu naprawą lub uważa ją za niemożliwą lub niewykonalną to mogę to zrobić komercyjnie. Forum jest od pomagania ale dobrymi uczynkami jest piekło wybrukowane. Może się ogłoszę że charytatywnie je naprawiam lub za poklepanie w plecy i Dziękuję ?? Pozdrawiam
 • #9
  zorbek
  Level 31  
  To napisz za ile i jakie usterki naprawiasz, bo kupe niby firm się ogłasza że naprawia i sie okazuje że jedynie potrafia docisnąc felx na laminacie a jak trzeba wymienić driver to juz wielka dooopa. Wymieniam koło 40 matryc w miesiącu od 19 do 55 cali i nawet gwaranci przysyłają matryce po naprawach ale 26 cali od roku nie występuje jako częśc zmaienna.

  Ile bierzesz za drutowanie V260 z usterką "szary obraz i stop klatka".
 • #10
  Pol-UK
  Level 29  
  Szczegóły na PW, nie będziemy to targowiska robić. Pozdrawiam
 • #11
  dratek
  Level 11  
  Problem rozwiazany.
  Pomogły rosyjskie a serbijskie weby. Problem jest w matrycii i było potrzebne delikatnego lutowania, że by było OK. Jak w pliku - na punky 10-10 nalutowałem włosowy drut, bo scieżka chyba przerwana i ciepłem jest kontakt (usterka panela). Pomiedzy punktami 8-8 i 9-9 odporność cca 100 ohmow.
  Attachments: