Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka nie ładuje mi telefonu

26 Cze 2011 21:40 5266 6
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam następujący problem z telefonem HTC Desire a mianowicie jak korzystam z niego jako nawigacji pomimo tego że jest podpiety do gniazdka zapalniczki to bateria w nim spada. Używałem jak dotąd jakiejś ładowarki "no name" myśląc że tu jest problem wymieniłem ostatnio na oryginalną ładowarkę producenta (output: 5V 1A) jednak jest ciągle to samo. Bateria spada tylko w momencie korzystania z GPS/ lub połączeń GPRS gdy są wyłączone telefon się ładuje normalnie.
    Zainstalowałem programik do podglądu zużycia energii w telefonie i pokazuje mi podczas korzystani z NAVI że telefon bierze około 400-600mA, więc nie rozumiem czmu moja ładowarka sobie z tym nie radzi? Czy wymiana na mocniejszą ładowarkę coś tu da? proszę o jakieś wskazówki.
  • Poziom 35  
    Zasil ładowarką o prądzie wyjściowym 1.5 do 2A fabryczna ładowarka stosowana w nawig acji Nawigon 2100 ładuje prądem 1.5A a do zasilania nawigacji w samochodzie stosuję ładowarkę o prądzie 2A takie objawy jakie opisujesz świadczą o tym iż ładowarka ładuje za małym prądem.
  • Poziom 18  
    Nawigacja z włączony GPRS-em bądź wifi w znacznym stopniu zużywa zasoby baterii a szczególnie w telefonach HTC z androidem. ale dziwi mnie fakt ze twój telefon tyle prądu łyka. Ja mam desire HD który ma ekran 4.3 cala i gdy miałem włączone wifi + GPS, do tego włączona synchronizacja telefon w takiej konfiguracji pobiera mi 240 mA. Zużycie baterii najbardziej dokładnie z tego co mówią po forach wskazuje CurrentWidget. Ale jeśli twoje zużycie jest prawidłowe to na 70% mamy tutaj do czynienia z pojęciem Battery Drain-em które pojawia się na platformie androidowej.
    Jak pewnie wiesz android jest oparty o linuxa, ma swoje jąderko i kilka bajerów z linuxa, zarządzanie procesami również posiada z linuxa (każda zainstalowana aplikacja na telefonie wisi sobie w pamięci ram i grzecznie czeka aż ktoś jej w końcu użyje ale należy podkreślić fakt, że siedząc tam nie zużywa wcale CPU, a ram jest po to by z niego korzystać. Linux jest tak skonstruowany, że jak będzie potrzeba więcej RAM-u to sobie sam ubije niepotrzebne aplikacje i zwolni tyle by było dobrze). No niestety nie wszystko jest takie piękne jak się wydaje o ile nasze komputery z linuxem są podłączone do prądu to tego problemu się nie zauważy tak jak na androidzie. O tuż różni ludzie piszą aplikacje na androida jedni podchodzą do pisanego przez siebie kodu jak aplikacji jak do świętego grali inni natomiast wydają aplikacje i mają gdzieś, że aplikacja w tle się zapętla i robi nam potajemnie kuku z baterią. Często takie aplikacje są niezbędne do codziennego użytku albo jak jest to jakaś gra, to wzbudza taki sentyment iż ciężko jest ją usunąć bo właściwie odpowiednika w android markecie nie ma.
    Ale i na to jest sposób tutaj z pomocą przychodzi nam aplikacja taka jak Watchdog. Działanie tej aplikacji polega na tym, że co przykładowo 5 sekund (może być też co 1 lub 20 sekund wszystko zależne od konfiguracji) skanuje wszystkie aplikacje działające w tle czy czasem któraś aplikacja nie pochłania więcej jak 10-20% CPU (to również można sobie skonfigurować w opcjach). Gdy program zauważy, że jakaś aplikacja zaczyna się sypać,zapętlać to będzie pochłaniać więcej zasobów wtedy ten program ją zidentyfikuje powiadomi nas a my ją wtedy możemy ubić.
    Tak właściwie dzięki wymienionej tutaj przeze mnie aplikacji wspomniany wcześniej mój Desire HD potrafi wytrzymać dzień nawet gdy będę siedział i internet na nim przeglądał.
    Dla tego tobie też polecam tą aplikacje ze względu na to, że masz dziwne zużycie.
    Drugą sprawą jest to, że ładowarka silniejsza mało co ci pomoże gdy silnika w aucie włączonego nie będziesz mieć. Gdyż chodząca prądnica w aucie daje na zapalniczkach daje większego kopa. Dla tego jak będziesz korzystał z nawigacji w telefonie podczas postoju to nawet mi wtedy też bateria ucieka gdyż ładowarka nie nadąża ładować telefonu.
  • Poziom 10  
    obecnie do statystyk użycia prądu używam Battery Monitor Widget i tyle mi wskazuje, nawet jak włączę samo WIFI i przeglądam stronki to wskakuje mi obicążenie w okolicach 300-450mA.
    Ja zrobiłem mały test podłączyłem telefon do swojej ładowarki domowej ale tak aby telefon był poza domem i włączyłem na nim GPS oraz pełną symulację trasy w IGO. No i okazało się że taka sama ładowarka jeśli chodzi o moc jak ta samochodowa czyli z wyjściem 1A doładowuje mi baterię - więc nie wiem o co tu chodzi, chyba coś z moim zasilaniem w samochodzie jest nie tak.

Co do aplikacji w tle to ja nie jestem takim "heavy userem" i w sumie to mam mało aplikacji i staram się trzymać porządek w sytemie, ale spórbuję tego Watchdoga skoro są na nim takie dobre osiągi.
  • Poziom 18  
    Tu nie chodzi o dobre osiągi. Tylko o to, że jak telefon długo chodzi i nie robi się w nim resetów codziennie to aplikacje mogą przywieszać telefon bo będą zbędnie obciążać procesor co nie powinno mieć miejsca przy aplikacjach działających w tle.
    A jaki rom masz na tym telefonie? Bo być może masz jakiś kernel OC wgrany i dla tego tak ci też bateria może iść. ;)
  • Poziom 10  
    używam ROMU z Gingerbread 2.3.3 z kernelem 2.6.35.10-gdd56551 procesor nie jest kręcony, a bateria wytrzymuje mi około 2 dni przy raczej małym używaniu.
    Dzisiaj mierzyłem napięcia w swojej zapalniczce samochodowej i są prawidłowe. Wykonałem jeszcze jedną testową jazdę z nawigacją i zauważyłem że jak powyłaczam klime oraz radio w samochodzie to telefon zaczyna się ładować, inaczej spada. Czego to może być wina? siedzi mi akumulator czy co?
  • Użytkownik usunął konto