Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dziwny zapach z nagrzewnicy

16 Lis 2004 19:47 25950 23
  • Poziom 10  
    Mam jedno pytanie na temat nagrzewnic samochodowych. Niedawno kupilem samochod (seat toledo). W lato bylo wszystko ok. Kiedy wlaczylem ogrzewanie malo nie wypadlem z auta. :) Z nawiewow wydobywal sie dosc "ostry" zapach (powiedzial bym nawet gryzacy). (wg. mnie to zapach Maggi :). Nie wiem od czego to jest. Powiem wiecej, u kolegi w samochodzie czuc podobny zapach (tylko mniej intensywny)
    (Cinquecento 900). Jesli ktos ma jakis pomysl od czego to jest Prosze o pomoc. Bedziemy wdzieczny.
  • Poziom 39  
    Jesień to grzyby czas na grzybobranie :) A tak na poważnie jeśli to nie były nurek ( czyli auto po powodzi) to pewnie masz zagrzybiony układ nagrzewnicy. Wizyta u fachowca od odgrzybiania klimatyzacji i nawiewów.
    Pozdr.J.
  • Poziom 11  
    ja mam ten sam problem w cc 700. Jak puszcze nawiew na cieple powietrze to troche smierdzi(moze to płyn do chłodnicy),ok. 1 minuty i przestaje. Nie wiem co to jest
  • Poziom 10  
    Podejrzewam jeszcze jakis wyciek z ukladu bo po wlaczeniu nawiewu od razu paruja mi szyby!
  • Poziom 38  
    zawsze przyczyna sa rozwijajace sie grzyby czy tam plesnie na nagrzewnicy jest to problem zarowno w samochodach jak i biurach halach gdzie cale lato nagrzewnice byly wylaczone . i na jesien z nich smierdzi...
  • Poziom 18  
    To normalne że pierwsze uruchomienia nagrzewnicy dają nieprzyjemne zapachy, gdyż to wszystko co przez cały rok się na niej zbierało musi się teraz wypalić . Po pewnym czasie zapach minie. Jeżeli nie to trzeba będzie przejrzeć przewody nawiewowe, bo np znajomy znalazł tam zdechłą mysz, czego Wam nie życzę.
  • Poziom 10  
    No taki pasażer na gape.... "nie to jest nie smaczne" :)
  • Poziom 22  
    miałem coś takiego kiedyś u siebie.Okazało się że miałem uszkodzoną nagrzewnicę i wyciekał płyn.Efekt jakby coś się rozkładało.Pozdrawiam i współczuję bo idzie zima
  • Poziom 17  
    A może pora na wymiane filtru hm?
  • Poziom 10  
    no to jeszcze jesno pytanie filtr jest w samej nagrzewincy czy chodzi o filtr powietrza, a moze w jakims celu wkladaja filtry zapachowe? prawde mowiac sam juz nie wiem i tak sobie glosno mysle
  • Poziom 39  
    Powinien być filtr przeciwpyłkowy ( tzw mikrofiltr) w nawiewie w czerwpaniu powietrza w VW a pewnie i seatach znajduje się on w prawym podszybiu, pod maską i plastikową pokrywą
    Pzdr.J.
  • Poziom 11  
    Miałem coś podobnego samochód "seicento",zapach wydzielany z nagrzewnicy to "zgniłe jaja",powodem było to że robiłem krótkie trasy po mieście i nagrzewnica nie zdążyła się wygrzać.problem ustąpił gdy ją wygrzałem na dłuższych trasach.
  • Poziom 17  
    Wymien ten filtr tak jak napisal adamjur pod "prawym podszybiu" masz ten filtr - oczywiscie od strony silnika sie mozna do niego dostac i go wymien, a potem "wachaj czy dalej smierdzi" :D
  • Poziom 17  
    Moim zdaniem taki zapach to może być płyn z nagrzewnicy(Grzesiulka post) powąchaj płyn w naczyniu wyrównawczym. Jak taki sam swąd to masz odpowiedź. Jak nie no to na grzyby.
  • Poziom 13  
    Najprawdopodobniej do twojej bryki zakradła sie mysz tam tez uwiła sobie ładne gniazdko.Uruchamiając ogrzewanie zabiłes kilka malutenkich myszek i stąd ten przykry zapach .
    NIe mogłem sie powstrzymac z komentarzem ale pewnie sie nie dowiesz dlaczego tak jest dopuki nie rozbierzesz kokpitu
    Pozdrawiam PAPA
  • Poziom 21  
    witam
    to na 95% moim zdaniem dziura w nagrzewnicy, jak smierdzi tak jak maga kuchenna to to wlansie plyt przecieka na nagrzewnicy. Wiem bo mialem dziurawa nagrzewnice i tak wlasnie smierdzialo, wymienilem nagrzewnice i ok, dodal ze to bylo w CC.
    pozdr
  • Poziom 17  
    Witam!
    Jeśli byśmiał dziure w nagrzewnicy to zapewne miałbyś ubytki płynu.
    Proponuje to sprawdzić. A jesli nie to można kupic płyn do odgrzybiania za około 50zł i wpóścić go go tunelów i wlotów powietrza- zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
  • Poziom 25  
    A może jest jakiś przedmuch od nieszczelnegu układu wydechowego. Tak mi się przynajmniej wydaje.
  • Poziom 10  
    Nie to chyba nie spaliny. nie ten zapach :) musze poprobowac moze sie cos pomoze
  • Poziom 17  
    Wymieniles juz ten filtr czy nie?
  • Poziom 11  
    Jak mi kiedyś magi "pachniało" to okazało się, że to nagrzewnica ciekła. Płyn w wysokiej temperaturze taki zapach wydawał.
  • Poziom 10  
    malem to samo, preczytalem wszystkie tu odpowiedzi, czyscilem wdmuchująć jakis srodek antybakteryjny do wydmuchów, ale nie pomogło.
    Wtedy otwarłem maske silnika i odkrecilem tą przegrodę która zakrywa wydmuch. to co tam widziałem to był szok, znaajdowało się tam mnóstwo pogniłych i wilgotnych liści, (wyciągałem je 5 minut).
    Po wyjęciu radze również na dole przeczyścićszlałch odprowadzający wodę, moj nic nie przepuszczał, również liscie. po tych zabiegach, problem z nieprzyjemnym zapachem się skonczył.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    miałem to samo w peugeocie - przeciekała nagrzewnica
  • Poziom 10  
    wymiana nagrzewnicy pomogła. jedno popołudnie rozkręcania ale teraz już widze gdzie jadę :)