Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DELL Laptop po wypadku , wyświetlacz , gniazda

AdekPassat 27 Jun 2011 01:13 1607 12
    AdekPassat
    Level 10  
    Witam , niestety razem ze swoim laptopem przeżyłem dachowanie , on mimo tego że był w torbie przeżył to gorzej niż ja z obrażeń zewnętrznych mogę stwierdzić że na pewno pobity jest wyświetlacz ( świeci , zmienia kolor podświetlenia ale jest wylany) również powyłamywane są gniazda głośnikowe - da się podłączyć głośniki jednak wystarczy ruszyć laptopem a te przestają grać + później ciężko je spowrotem włączyć , kolejnym efektem wypadku jest to że aby włączyć laptopa muszę go praktycznie ,, złamać ,, w pół inaczej wiatraki się włączą a nie zapalą się nawet lampki . Moje pytanie brzmi następująco czy opłaca się go naprawiać oraz ile orientacyjne mogło by kosztować doprowadzenie go do ładu i czy sam sobie z tym poradzę - kręcić potrafię lutować również - rozebrałem go na części pierwsze a potem złożyłem .... Z góry dziękuję za pomoc
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    AdekPassat
    Level 10  
    działa i to w 99 % w tym momencie nawet z niego korzystam można powiedzieć że stracił tylko funkcjonalność laptopa ponieważ wyświetlacz nie działa , w serwisie byłem po wypadku Okolice czerwca tamtego roku (tak tak tyle czasu już go tak męczę) , i jak usłyszałem 1300 zł za sam wyświetlacz to zrezygnowałem ... Teraz wydaje mi się że jednak za dużo chcieli ...

Dodano po 2 [minuty]:

Diagnoza to koszt ok. 100 zł, jeśli się zdecydujesz, to żądaj jej na piśmie.[/quote]

żądać jej na piśmie ze względów ?
    User removed account
    Level 1  
    AdekPassat
    Level 10  
    Dell Studio 1537 , zdjęcia nic nie pomogą z zewnątrz to tylko pobity wyświetlacz
    Paolo1976
    Level 24  
    Quote:
    Diagnoza to koszt ok. 100 zł, jeśli się zdecydujesz, to żądaj jej na piśmie.

żądać jej na piśmie ze względów ? [/quote]

Ze względów na to, że nieuczciwa firma, może w trakcie serwisowania zmienić zdanie i stwierdzić, że uszkodziło się jeszcze tamto i siamto i koszt będzie trzy razy wyższy. A tak masz na piśmie i jesteś zabezpieczony. Zresztą, skoro za diagnozę płacisz 100zł to masz prawo dostać ją w formie papierowej.
    User removed account
    Level 1  
    AdekPassat
    Level 10  
    jurek.adam wrote:
    Moim zdaniem warto zweryfikować pierwotna diagnozę w innym serwisie. Zawsze trzeba mieć jej wynik na piśmie, jak i wycenę naprawy. Z góry o to proś, niektórym odechciewa się nieładnych zagrań. Udaj się do innego serwisu, jeśli potwierdzą to co usłyszałeś w tym pierwszym, to niestety taki koszt.

Potem masz kilka możliwości. Możesz naprawiać albo spisać na straty po ustaleniu, które części są sprawne i opchnąć je na Allegro, jest zbyt.

Możesz też nie wymieniać matrycy, doprowadzić środek do porządku i korzystać z laptopa podłączając do zewnętrznego monitora, ten model ma wyjście VGA.

Hmm mam go podłączonego do TV już od roku , na allegro widziałem matryce po 500 zł ciekawi mnie jak z wymianą ich czy da się to zrobić samemu
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    AdekPassat
    Level 10  
    jurek.adam wrote:
    AdekPassat wrote:
    na allegro widziałem matryce po 500 zł ciekawi mnie jak z wymianą ich czy da się to zrobić samemu
    Da się.

Właśnie o takie słowa mi chodziło ;]
    A teraz da się znaczy ze byle Kowalski sobie poradzi czy jednak i tak będzie musiał skorzystać z serwisu ...
    User removed account
    Level 1  
    AdekPassat
    Level 10  
    Dzięki wielkie za pomoc , jeszcze tylko jedno pytanie . Odnośnie gniazd głośnikowych
    2 z nich nie działają tzn jedno od głośników drugie od mikrofonu trzecie jest ,,sprawne,, tzn czasami głośniki na nich działają , masz jakąś radę jak podejść do tego tematu żeby sprawić aby zawsze działały
    User removed account
    Level 1