Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda superB 2005 kontrolka silnika

27 Cze 2011 10:03 3059 9
  • Poziom 10  
    Witam :) mam pytanie odnośnie kontrolki silnika Skoda SuperB silnik AWX 1.9 Tdi. w czasie jazdy a dokładnie po przekroczeniu prędkości 160 km/h wskakuje mi kontrolka silnika. po odczytu z Vaga wyskakuje komunikat błąd czujnika obrotów silnika. Nie wiem dokładnie o co chodzi i gdzie znajduje się ten czujnik? dziękuje z góry i pozdrawiam
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 9  
    Blad czujnika obrotow silnika ???
  • Poziom 10  
    Dokładnie tak doczytał Vag! ktos przed chwilka powiedział mi ze znajduje sie on obok skrzyni biegów?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 9  
    Nazywa sie to czujnik obrotow walu, Auto gasnie po zapaleniu sie lampki ?? Na liczniku podczas wywołania błędu widać obroty ??
  • Poziom 10  
    Auto nie gaśnie a na liczniku nie widać żadnych objawów, jedynie co zauważyłem to to że Climatronic działa bez zarzutów w czasie jazdy ale na krotkich odcinkach. w czasie dłuższej jazdy climatronic schładza do zadanej temperatury a następnie jak by załączał sie w tryb econ(ale nie pali się tryb econ) i przestaje chłodzić. pomaga zgaszanie silnika i ponowne zapalenie. Zadnych błędów VAG nie wykrywa ani diagnostyka climatronica tez nic nie wykazuje. nie wiem czy to gdzies nie jest powiązane ale raczej nie?
  • Poziom 9  
    Diagnoza Vagem , czy VCDS ?
  • Poziom 10  
    Vag ;) autko nie wpada w żadne tryb krytyczny. Gdy skasuje kontrolke to nie pojawi się do momentu przekroczenia magicznej bariery 160km/h wiec naprawde nie wiem? kiedys pokazywało mi jeszcze czujnik cisnienia oleju, ale został od razu wymieniony łącznie z olejem i filtrami.
  • Poziom 42  
    Jeśli nie wiesz to nic takiego, oddaj do serwisu lub polecanego warsztatu u siebie
  • Poziom 9  
    a po przekroczeniu tej magicznej bariery odczuwasz jakieś zmiany w pracy silnika ?
  • Poziom 10  
    Nie odczuwam żadnych zmian. ostatnio skasowałem kontrolke i musiałem jechac do Berlina na lotnisko. i oczywiscie przy 160 znowu kontrolka sie pojawiła a na autostradzie niemieckiej miałem 210 na liczniku i zadnych objawow, plynnie samochod jedzie. nawet gdy zwolnilem i trzymalem 180 autko ladnie lecialo i chcialo przyspieszac;)