Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W okolicach 2000 zł - Kino domowe 5.0 czy wieża hi-fi?

steve__mcqueen 27 Cze 2011 19:49 4213 10
  • #1 27 Cze 2011 19:49
    steve__mcqueen
    Poziom 7  

Witam, zwracam się do Pańswa o pomoc, gdż mam mały dylemat w jednej sprawie. Otóż planuję do swojego pokoju ok. 20m kw. zakupić sprzęt audio w okolicach 2000 zł. Będzie on przeznaczony w 60% do słuchania muzyki, w 40 do oglądania filmów. Otółż zastanawiam się co byłoby lepszym wyborem: kino domowe 5.0 czy wieża hi-fi?

Mam na oku takie kino:
    http://allegro.pl/denon-avr-1611-b-koda-av-707v-3-f-c-s-i1677275424.html?source=ob , (DVD już posiadam a suba kupiłbym w niedalekiej przyszłości)
    lub wieżę Yamaha E640 / MCR 640 (cena ok 1700zł).

Wiem, że do muzyki lepszy byłby zestaw stereo, ale czy w przypadku tych modeli naprawdę bardziej opłacało by się wziąć yamahę, nawet mając na uwadze zrezygnowanie z 5.1 (które jak mówiłem byłoby używane w ok. 40%). Czy może różnice w odsłuchu muzyki nie są akie duże między takim kinem a tą wieżą?

Jestem otwarty na nowe propozycje, z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

0 10
  • #2 27 Cze 2011 20:10
    wojtek0995
    Poziom 27  

Jeśli nie zalezy Ci na jakiejś niewiadomo jak wysokiej jakości dźwięku, bierz ten zestaw z allegro ;).
    No chyba że wolałbyś naprawdę usiąść i zachwycać się dźwiękiem, wtedy koledzy z forum na pewno coś dla Ciebie złożą.

0
  • #4 28 Cze 2011 10:12
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Po za tym nic nie zastąpi Twojego słuchu. Czy wchodzi w grę sprzęt używany?

0
  • #5 28 Cze 2011 11:03
    MARR
    Poziom 16  

Witam kolegę w domu mam akurat podobne połączenie Denon + Koda i muszę przyznać że całość potrafi zagrać przyzwoicie. Też miałem dylemat stereo czy kino domowe, ja wybrałem kino domowe i nie żałuję. W tym zestawie kina domowego który proponujesz z allegro, konieczne będzie dokupienie subwoofera. Sam zestaw 5.0 gra zadowalająco ale nieco brakuje basu, co dziwne ten brak basu nie jest tak mocno odczuwalny przy oglądaniu filmów.
    Natomiast słuchając muzyki rockowej i podobnej odczuwa się duży niedosyt basu, dokupując subwoofer słuchanie muzyki jest również na nie najgorszym poziomie. Oczywiście nie reklamuję tu tego zestawu, a tylko przedstawiam swoje spostrzeżenia z rocznego użytkowania podobnego sprzętu.

0
  • #6 29 Cze 2011 18:58
    steve__mcqueen
    Poziom 7  

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
    Nie zdecydowałem się jeszcze co kupić, ale mam pytanie, czy w granicach 2000 zł dałoby się znaleźć jakiś zestaw stereo wzmacniacz+kolumny który grał by lepiej od Pianocrafta? Preferowałbym raczej sprzęt nowy, używany w ostateczności.

Bo czy taka miniwieża Yamahy wystarczy do pokoju 20m kw? Czy podłogówki byłby lepszym wyborem do takiego metrażu?

Ciągle jeszcze zastanawiam się nad kinem...

Czytałem inne wątki i w jednym z nich ktoś polecał taki zestaw:
    http://allegro.pl/nowoczesny-wzmacniacz-denon-pma-480r-r-foto-zobacz-i1681374441.html taki używany wzmacniacz Denona, i takie kolumny Tonsil Fenix II: http://allegro.pl/zestaw-fenix-ii-front-raty-tonsil-i1674881957.html

To by mnie kosztowało tylko 1000zł w sumie, ale czy zagrałoby to dobrze? Zwłaszcza te tanie kolumny? Proszę o opinie ekspertów :)

0
  • #7 29 Cze 2011 22:24
    Pablo1964
    Moderator

W miejsce Fenix II można kupić Maestro lub Fiesta i wtedy z pewnością nie będziesz czuł niedosytu.

0
  • #8 02 Lip 2011 18:23
    steve__mcqueen
    Poziom 7  

Dzięki Pablo, ale już kupiłem te Fenixy bo używanych Maestro nigdzie nie było. Zestaw dojdzie do mnie niedługo a ja mam jeszcze pytanie.

Mam zamiar słuchać muzyki z CD (który dokupię jakoś na dniach, narazie będzie leciało z DVD) oraz z laptopa. I teraz pytanie, jeśli będę puszczał muzykę z lapka ze zintegrowaną kartą dźwiękową to przydałoby się dokupić jakąś kartę audio zewnętrzną na usb, czy i tak się to nie opłaca z plikami mp3?
    Pozdrawiam

0
  • #9 05 Lip 2011 01:02
    wojtek0995
    Poziom 27  

Do plików MP3 juz nie opłaca sioę dokupować karty ;).

0
  • #10 05 Lip 2011 08:51
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

No wiesz, przy mniej stratnych MP3 czy flack różnica jest spora.

0
  • #11 05 Lip 2011 10:29
    steve__mcqueen
    Poziom 7  

MP3 posiadam tylko 256 lub 320kbps. Flacow mam troche, ale niewiele.
    Chyba jednak poczekam z tą kartą bo muszę teraz kupić tuner i cd.

0