Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak napięcia z agregatu 3-faz. Eisemann 6400 z wyjściem spawalniczym

janhen 27 Jun 2011 20:59 1538 0
    janhen
    Level 22  
    Witam
    W agregacie prądotwórczym Eisemann 6400 z gniazdem 3-faz. i 1-faz. oraz modułem spawalniczym nastąpił zanik napięcia po podłączeniu ręcznej piły ciernej 1-faz. o mocy 2 kW. Generator agregatu synchroniczny z pierścieniami ślizgowymi. Po sprawdzeniu połączeń okazało się iż nastąpiło zwarcie przewodów do przełącznika z mostkami " - i + " prostownika pod przełącznikiem generator / spawanie. Po zaizolowaniu uszkodzonych przewodów, przeczyszczeniu pierścieni ślizgowych i namagnesowaniu twornika pojawiło się napięcie 3 x 430 V i 1-faz. 245 V. Po zamontowaniu przełącznika gen/spaw. napięcie 3-faz. ponownie zanikło. Na zaciskach przełącznika napięcie ok. 90 V AC. W pozycji przełącznika spawanie napięcie na wyjściu 75 V DC co wskazuje na działanie prawidłowe układu wzbudzenia. Podejrzewam uszkodzenie tego przełącznika na skutek zwarcia przewodów. Niestety nie udało mi się znaleźć schematu tego agregatu. Może ktoś posiada schemat tego agregatu lub podłączenia tego przełącznika lub naprawiał ten agregat i może pomóc. Pozdrawiam.

30.06.2011r.
    Witam
    Tak jak przypuszczałem brak napięcia z agregatu jest spowodowany uszkodzeniem przełącznika gen/spaw. Załatwiam zakup tego przełącznika . Tymczasowo gniazdo 3/faz. i 1 -faz. podłączone jest z pominięciem przełącznika . Można spawać lub korzystać z gniazd wtykowych .
    Schemat ideowy agregatu dalej potrzebny i liczę na pomoc kolegów . Pozdrawiam