Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fellowes P600C-2, przegrzewa się

27 Cze 2011 21:26 4437 2
 • Poziom 12  
  Witam,
  Moja mama zleciła mi naprawę jej niszczarki do dokumentów - Fellowes P600C-2 :) Niszczarka leżała jakiś czas w kącie, niby dlatego że nie działała. Po zwarciu czujnika obecności papieru (mechanicznego chociaż to chyba nie jest problemem), niszczarka przez chwilę działała (dosłownie pocięła 2 pojedyncze kartki) po czym się wyłączyła prawdopodobnie z powodu jakiegoś zabezpieczenia przed przegrzaniem silnika (rozgrzał się wtedy na tyle, że nie dało się go dotknąć, w dodatku potwornie iskrzy jak się na niego patrzy).

  Rozkręciłem całe urządzenie, zwarłem czujnik obecności papieru na stałe i wyjąłem wałki tnące, silnik bez obciążenia nadal bardzo się grzeje (bałem się doprowadzić do sytuacji, kiedy ostatnio się wyłączył bo nie chce go spalić).

  Co tu można zrobić (tanio)?

  Załączam zdjęcia:
  Fellowes P600C-2, przegrzewa się Fellowes P600C-2, przegrzewa się Fellowes P600C-2, przegrzewa się Fellowes P600C-2, przegrzewa się
 • e-miernikie-mierniki
 • Spec od drukarek
  Zobacz czy koła zębate w napędzie noży nie straciły zębów i przez to blokują silnik.
 • Poziom 18  
  Prawdopodobnie silnik ma się ku końcowi. Można go jeszcze posprawdzać.
  Po demontażu wirnika sprawdź czy nie są zwarte lamelki komutatora przez pył ze szczotek. Przedmuchaj, oczyść i sprawdź miernikiem rezystancję uzwojeń wirnika i stojana. Umieść wirnik w polu magnetycznym np. w wycięciu rdzenia transformatora.
  (To tzw. wróż). Nie powinien się grzać. Ewentualnie przykładaj blachę z trafo do wirnika na obwodzie klatki na wirnik umieszczony w tymże wycięciu . Jeżeli blacho mocno brzęczy to świadczy o zwarciu w uzwojeniach wirnika. Sposoby może archaiczne ale skuteczne. Pozdrawiam.

  Dodano po 8 [minuty]:

  Jeżeli za pokrętnie pisz na PW.