Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiór dobry, nadawanie cichutkie TEAM RoadCOM hp

27 Cze 2011 21:30 1326 4
  • Poziom 10  
    Witam, mam taki problem z radyjkiem cb TEAM RoadCOM hp, jakies 2 lata chodziło dobrze, aż tu nagle nikt mnie nie słyszy, okazało się że ledwo mnie słychać. Zmieniłem nawet antenke na sirio t-27 na stałe na dachu, zestroiłem i lipa. Czytałem że mógł się spalić rezystor albo końcówka mocy.
    Gdyby mógł ktoś mnie pokierować co dokładnie mogło się spalić to takie coś mogę samodzielnie wlutować, mogę wrzucić fotkę płytki jakby to coś pomogło. Nr. jeśli dobrze kojarzę rezystorka RX24-25W 10ΩJ i dwóch końcóweczek k A1658 Y 528
  • Poziom 16  
    Zanim go rozbierzesz i zaczniesz grzebać to pożycz od kumpla gruszkę i sprawdź na swoim CB,bo czasami zawodzą gruszki.
  • Poziom 10  
    Sprawdzałem dzisiaj swoją gruszkę na radiu president i słychać mnie elegancko, głośno, więc grucha odpada. Wcześniej miałem uchwyt na klapie taki przykręcany na dwie małe śrubki na imbus i rdza wzięła te śrubki, prawdopodobnie masy zabrakło i się stało.
    Proszę o jakieś podpowiedzi bo nie wiem co patrzyć dalej.
  • Poziom 31  
    Zanim zaczniesz kolego rozkopywać całe radio sprawdź miernikiem moc wychodzącą z radia podczas nadawania! Podejrzewam uszkodzenie tranzystora nadawczego 2SC2078.
  • Poziom 10  
    Wczoraj jak ktoś tam gdzieś pisał, dałem na masę minus głośnika żeby siebie usłyszeć jak nadaję, nic oczywiście nie słyszałem :) po przyjrzeniu się dokładnie po płytce że niby coś znajdę złożyłem pudło zrezygnowany i podłączyłem wszystko do kupy. Dzisiaj jak jechałem do pracy właczyłem radio i wszyscy mnie słyszeli, więc nie wiem o co kaman. Reflektometrem sprawdzałem moc przy nadawaniu jest równiutko 4 waty,
    swr ustawiłem tak
    kanał 1 - 2 swr
    kanał 20 - 1,3 swr
    kanał 40 - 2 swr