Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak reakcji komputera po pewnym czasie...

27 Cze 2011 21:51 1137 6
  • Poziom 9  
    Witam. Zdarzyło mi sie dziś podczas oglądania filmu na komputerze ze obraz sie zatrzymał i komputer przestał reagować, zresetowałem kompa i wszystko ok na okolo 3 minuty i znowu przestał reagować (obraz jest lecz myszka ani klawiatura nie reaguje). Ze sterownikami ani z windowsem nic to nie ma wspólnego bo gdy sprawdzałem temperature procka w biosie to nawet w biosie przestał reagować (obraz jest wyświetlany tylko nic sie nie rusza). Od niedawna mam w komputerze nową karte graficzną (GeForce 210) i po jej wyjęciu i włożeniu starej (GeForce 7100GS) wszystko działa normalnie. Troche to dziwne dla mnie ze gdzies po 2 tygodniach zeby karta padła. Czy odpowiedzialny za to moze być zasilacz? Mam jakiś tam Feel 350 W stary dosyć, chciałem go wymienić później ale jeszcze nie zdążyłem. Jak myślicie powodem takiego zachowania moze byc karta czy raczej to przez ten zasilacz? Zastanawia mnie to bo przez te 2 tygodnie odkąd mam tą karte to wszystko było ok na tym zasilaczu no i na starej karcie wszystko jest ok.
  • Poziom 30  
    Zasilacz może się po prostu kończyć ponieważ te typy tak mają. Jeśli masz taką możliwość to sprawdź sprzęt z lepszym zasilaczem, wtedy będziesz pewny co jest winne.
  • Poziom 9  
    z lepszym zasilaczem raczej będzie problem zebym sprawdził ale jutro sprawdzę karte u kogoś w kompie z lepszym zasilaczem.
  • Poziom 9  
    jednak karta padła. na innym kompie tak samo reaguje ta karta ale troche dziwne ze nowa karta 2 tygodnie pochodziła bez podkręcania itp :/
  • Poziom 14  
    Witam
    Pewnie karta była uszkodzona od nowego. Albo tzw."chińska" .
  • Poziom 9  
    Byłem w sklepie z kartą (mają tam tez serwis) i włożyli ją i działa u nich cały czas wiec wróciłem tam z całym komputerem i zauważyli ze mam wypukłe kondensatory na płycie głownej i mowili ze to przez to karta sie zawiesza. Czy to możliwe zeby przez to tak mi sie zacinało na nowej karcie? (na starej karcie komputer ladnie chodzi)
  • Poziom 30  
    Jeżeli kondensatory są wypukłe należy je wymienić, sądząc po Twojej wiedzy, lepiej oddaj płytę do przelutowania.