Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zaktualizować BIOS i wyłączyć ochronę?

27 Cze 2011 22:03 2118 15
  • Poziom 10  
    Witam.
    Opiszę wam mój problem. zaczyna sie od tego gdy daje "wyłącz" to komputer mi sie nie wyłącza tylko resetuje i muszę wyłączyć przyciskiem po jakiś 10 kolejnych włączeniach komputera komputer włącza mi sie 20 minut po czym znowu po jakiś 10 włączeniach komputer mi się wogóle nie włącza tylko gdy jest okno ładowania windowsa Wyskakuje blue screen gdzie jest napisane "Bios w tym systemie nie jest w pełni zgody ze standardem ACPI i bym aktualizował Bios " i reset.
    Po czym chce zrobić formata ale komputer dzuiwnym trafem przestaje widzieć CD ROOMA chociaż bootowanie jest ustawione, szperam na płycie głównej resetuje BIOS i po paru takich operacjach na płycie głównej znowu komputer widzi CD-room i robie formata wszystko jest dobrze przez jakieś dwa dni i znowu sie zaczyna.

Dlatego chce zrobić aktualizacje biosu lecz nie moge ponieważ wyskakuje taki błąd
    Posiadam Phoenix- AwardBios

Moja płyta główna to ECS KT600-A
    Bardzo prosze o pomoc, a jeśli zna ktoś inne rozwiązanie tego problemu niech napisze prosze męcze sie z tym juz 2 tyg :(
  • Poziom 43  
    Zacznij od przetestowania pamięci programem Memtest i procesora programem Prime95.

Podaj model zasilacza, koniecznie trzeba pod obciążeniem pomierzyć jego napięcia miernikiem.

Bios na razie zostaw w spokoju, moim zdaniem w grę wchodzi ewentualna usterka sprzętu. Jeśli ją wykluczysz, to wtedy wgrywaj nową wersję.
  • Poziom 10  
    Ok zrobie tak jak mówicie i napisze jutro
  • Poziom 10  
    Mam Memtest tylko nie wiem jakim program wypalić płyte i żeby była bootowalna
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    mitherek: prosiłem o coś.
  • Spec od komputerów
    :arrow: mitherek
    Popraw zdjecia zanim Twoja kariera na forum dobiegnie konca ;-)

Nagraj czym tylko chcesz, np. ImgBurn. Jezeli pobrales iso ze strony producenta to jest juz bootowalne, wystarczy nagrac.
  • Poziom 10  
    Dzieki i przepraszam że nie poprawiłem zdjęć ale znowu musiałem zrobić formata ponieważ komputer mi sie nie włączał
  • Poziom 10  
    Znowu z uruchomieniem komputera męczyłem sie z 5 h...Ale ok mam już imgBurn i Mem test Iso Jak zaktualizować BIOS i wyłączyć ochronę?

żeby nagrać Memtest na płyte i żeby była bootowalna co trzeba dać?

"Zapisz obraz na dysku"

czy
    "utwórz obraz dysku" ?
  • Spec od komputerów
    > "Zapisz obraz na dysku" czy "Utwórz obraz dysku" ?

Pomysl troche, obraz juz masz, wiec to chyba logiczne, ze chcesz nagrac plyte z obrazu?
    Wybierz "Zapisz obraz na dysku" eh..

Zobacz czy kondensatory na plycie glownej nie sa spuchniete i podaj w koncu model zasilacza!

Daj tez screeny ze wszystkich zakladek programu HdTune (nie pro). Nie musisz skanowac jezeli bedzie to trwalo dlugo. Wazny jest screen zakladki Health.
  • Poziom 10  
    No masz racje nie pomyślałem. Jeśli chodzi o zasilacz to mam go pare lat i nie było problemów dla pewności pożyczyłem zasilacz od kolegi co ma tą samą siłe 230V
    Ale prosze Model -MGB-350ATXP4
  • Spec od komputerów
    > MGB-350ATXP4

To nie zasilacz tylko atrapa zasilacza.

Wykonaj to co podalem w poprzednim poscie.
  • Poziom 10  
    prosze Sreeny

benchmark też? Scan wyszedł bez błedów
  • Spec od komputerów
    Sprawdziles juz ram? W jakim stanie sa kondensatory?
  • Poziom 10  
    Kondensatory są w porządku, Ramu nie sprawdziłem ponieważ gdy chciałem sprawdzić to komputer nie chciał mi sie włączyć do momentu gdy ma być bootowanie płyty, stał na tym oknie cały czas Jak zaktualizować BIOS i wyłączyć ochronę? i tak zazwyczaj stoi -.- dopiero dziś kompa uruchomiłem
  • Poziom 10  
    Ram również sprawdzony Memtest nie wykrył błędów

Wyszło "No Errors"

co teraz robić?