Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Eura cyfrowy SD-720d6a , buczy

Szajer 27 Cze 2011 22:36 2976 4
  • #1 27 Cze 2011 22:36
    Szajer
    Poziom 13  

Witam,

zakupiłem domofon z dwiema słuchawkami wewnętrznymi, jednoabonencki taki jak w temacie.

Odległość pomiędzy słuchawką wewnętrzną a furtką jest około 20m (liczę dł. przewodu). Przewód to skrętka żelowana, oraz linka 2x1,5mm2 do rygla.

Po podłączeniu wszystkiego i włączeniu zasilania okazało się że po podniesieniu słuchawki wewnątrz domu w głośniku słychać buczenie (na zewnątrz też).
    Myślałem że to wina zasilacza bo te buczenie trochę tak brzmi. Podłączyłem inny zasilacz i to samo jest. Przedzwoniłem do serwisu i serwis zalecił zamienić tą skrętkę z tym przewodem 2x1,5 miejscami (skrętka do zaczepu a 2x1,5 do domofonu) , niestety jest to samo, nie ma żadnej różnicy w jakości.
    Domofon na przewodzie 1m działa bez zarzutu.

Buczenie jest dość głośne bo ledwo słychać osobę przy furtce.

Przewód na zewnątrz jest puszczony w rurce plastikowej, sam go kładłem do furtki i przed położeniem kostki sprawdziłem czy nie jest uszkodzony mechanicznie.
    Proszę o pomoc co jest nie tak, może domofon ma wadę ?

dołączam mp3 z tym buczeniem

Pozdrawiam
    Darek

0 4
  • #2 30 Cze 2011 13:22
    b3ck
    Poziom 18  

W pobliżu przewodu domofonowego nie leci czasem przewód prądowy? Na przewodzie domofonowym może się indukować napięcie z przewodu elektrycznego.

P.S.
    Do elektrozaczepu 2x1,5mm2? Jakim napięciem go zasilasz? Do podłączenia elektrozaczepu na takiej odległości w zupełności wystarczy przewód YTDY 2x0,5mm.

0
  • #3 30 Cze 2011 13:47
    Szajer
    Poziom 13  

Witam,

też myślałem że to może zakłócenia z sieci ale wczoraj zrobiłem test :

Wyłączyłem wszystkie bezpieczniki w domu i pozostawiłem tylko ten od zasilacza do domofonu i jest to samo :( (przewód zasilający cały dom idzie poza domem, więc na pewno nie ma on wpływu na przewód od domofonu , nie idą koło siebie).

2x1.5mm2 - zasilam 12v stałym, elektryk taki położył więc taki już jest ;)

Jak jutro znajdę czas to skombinuje 20m przewodu i zobaczę czy też buczy i dam znać

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

0
  • #5 30 Cze 2011 22:36
    Szajer
    Poziom 13  

Witam,

z Urmetem rozmawiałem już, ale niestety nic nie pasuje pod moją instalację tzn. musiałbym zastosować zasilacz ze wzmacniaczami itd. a nie mam gdzie tego powiesić bo ściany po gładziach i po malowaniu (malowane 3 miesiące temu).

Problem rozwiązany :) !

Testowałem na innym przewodzie i nie było buczenia, więc mówię sobie uszkodzony
    przewód, ale spróbowałem na innych żyłach ze skrętki i nie buczy. Przykręciłem
    unifon zewnętrzny do słupka i buczy. Odkręciłem go od słupka - nie buczy.
    Wadliwy okazał się unifon zewnętrzny, jest on cały metalowy i jak go rozebrałem to było przejście z głośnika na obudowę. Jak go odizolowałem to po przykręceniu ponownym do słupka nie ma buczenia ;)

Tandetę w tych czasach robią, wszystko na szybko i tak później jest.

Pozdrawiam i dziękuje za podpowiedzi
    Darek

0