Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W140 wlaczajacy sie wentylator samoczynnie?

27 Cze 2011 22:39 2658 6
  • Poziom 9  
    Witam,

od jakiegos czasu zauwazylem iz wentylator w mojej eSce zalacza sie samoczynnie, przy tym wlacza sie rowniez pompka od ukladu chlodzenia obiegowa, na kokpicie zapala sie kontrolka przy funkcju webasto REST. Nie jest to wina regulatora bo jest sprawny. Pytanie co moze byc uszkodzone iz taka sytuacja ma miejsce.
    Dzieje sie to niezaleznie od temperatury plynu chlodniczego kilka sekund po wylaczeniu silnika i tak do rozladowania akumulatora.

Moze ktos ma jakis pomysl?

pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie.
  • Poziom 39  
    Co już sprawdziłeś?
  • Poziom 9  
    witam,

sprawdzilem regulator, sterowanie wychodzi z komputera, gdyz pompka podaje cisnienie na rozdzielacz i zalacza sie jednoczesnie wentylator oraz pompa obiegowa, przy wylaczeniu przycisku REST wlacza sie ponownie i tak w nieskonczonosc.

Zastanawialem sie czy czasem nie bedzie to czujnik temperatury, szukalem go ale nie za bardzo wiedzialem gdzie go szukac...
  • Poziom 39  
    Jaki masz silnik?
  • Poziom 9  
    5000 ccm benzyna
  • Poziom 10  
    Kolego massa87 udało Ci się rozwiązać problem? Mam identyczny objaw i już załamuję ręce...
  • Poziom 16  
    i mnie dopadł ten problem, odświeżam temat czy komuś udało się zdiagnozować przyczynę ?, dodam że wykręciłem sterownik z przyciskami i wynika że to chyba on jest sprawcą, wewnątrz jest sucho, kilka większych tranzystorów i z 8 układów, nie wiem czy by dało rade coś w tym zmierzyć czy raczej trzeba szukać innej przyczyny lub nowego regulatora :?: