Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieczka na ekranie ASUSa A6VC

publicjoe 28 Cze 2011 10:39 699 3
  • #1 28 Cze 2011 10:39
    publicjoe
    Poziom 7  

Witam,
    W notebooku ASUS A6VC (http://www.stuff.tv/review/asus-a6vc, już wiekowy ale bez działał dotąd zarzutu, używany niemal wyłącznie jako komputer stacjonarny) zaczął w tym roku objawiać się następujący problem: pojawia się sieczka na ekranie jak na załączonym zdjęciu, uniemożliwiająca użytkowanie. Rozwalone linie pojawiają się w losowych miejscach, całe poziome sekcje ekranu wyglądają jakby były usunięte a reszta przesunięta w górę.

Ekran nie jest fizycznie uszkodzony, nic nie było naprawiane. Podłączenia zasilania i sygnału do ekrany sprawdziłem - nie są poluzowane, ale głowy nie dam za to, że połączenie jest solidne, bo nie sprawdzałem żadnym miernikiem. System operacyjny jest OK. Objaw jest widoczny w każdym trybie graficznym, także w tekstowym VGA. Wyłączanie i włączanie komputera nic nie zmienia.
    Zwykle objaw pojawia się po przebytej przez notebook podróży, np. pociągiem gdy go lekko 'wytrzęsie', albo przy przenoszeniu w torbie. Co ciekawe po powrocie laptopa do domu zwykle wszystko wraca do normy.

Rozkręcałem cały sprzęt na czynniki pierwsze, ale nie znalazłem wielu przewodów, które mogłyby się odpiąć. Czy przy ekranie LCD znajduje się coś co mogłoby się odpiąć powodując w/w objaw? Czy może powodem jest wilgoć lub przegrzewanie się czegoś (to by wyjaśniało 'samonaprawianie' się sprzętu)? Laptop nie jest używany/włączany w środowisku o dużej wilgotności ani nawet poza mieszkaniem.

Może ktoś kojarzy podobne objawy, za pomoc z góry dziękuję.

Zamiast załącznika (a już na pewno z punktami za pobranie), skorzystaj z opcji "Dodaj obrazek" - dokonaj korekty. [M]

• Pomocny post
    #2 28 Cze 2011 13:14
    Usunięty
  • #3 28 Cze 2011 16:57
    publicjoe
    Poziom 7  

vogelek23 napisał:
    To mogą być początki końca chipsetu grafiki (nVidia Go6200/6600).

Dzięki za sugestię. Są jakieś szanse na wymianę tej grafiki, bo byłbym zainteresowany?

• #4 28 Cze 2011 21:44
    Usunięty
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME