Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyk - praca za granicą

28 Cze 2011 11:52 2221 1
  • Poziom 8  
    Witam, czy ktoś może orientuje się jak wygląda rynek pracy dla automatyków w takich krajach jak na przykład Wielka Brytania, Norwegia, Szwecja, Niemcy? Chodzi mi konkretnie o pracę dla specjalistów od systemów SCADA/programistów PLC? Chciałbym wiedzieć jak mniej więcej wygląda zapotrzebowanie na takich pracowników i ewentualna płaca oraz w jaki sposób rozpatrywane są kwalifikacje uzyskane w Polsce.
  • Poziom 17  
    anoda_8 napisał:
    Witam, czy ktoś może orientuje się jak wygląda rynek pracy dla automatyków w takich krajach jak na przykład Wielka Brytania, Norwegia, Szwecja, Niemcy? Chodzi mi konkretnie o pracę dla specjalistów od systemów SCADA/programistów PLC? Chciałbym wiedzieć jak mniej więcej wygląda zapotrzebowanie na takich pracowników i ewentualna płaca oraz w jaki sposób rozpatrywane są kwalifikacje uzyskane w Polsce.

Ja sam ostatnio takich ogłoszeń na polskich portalach za dużo nie widziałem. Kiedyś przed tzw. "kryzysem" miałem wrażanie, że było ich więcej. Pamiętam jedno ogłoszenie, że raz oferowali ok. 2500-3500 Euro brutto plus dodatki. Krajem docelowym była Holandia.

Sam znajomych w tej branży za granicą nie mam, ale od kumpla słyszałem tylko jedną historię jak jego znajomy rzucił pracę w Polsce i pojechał do pracy w zawodzie do Danii. Na początku wszystko było ładnie, pięknie i kolorowo. Z miejscowym robili projekt jednej maszyny - on HMI, a tubylec PLC. Coś jednak nie wyszło i Duńczyk całą winę zrzucił na Polaka. :-) Chłopak wrócił po 3 miesiącach do kraju.