Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

astra g sterownik wentylatorów czy silnika

28 Jun 2011 12:00 3796 3
 • Level 2  
  Witam!
  Mam problem z astra G silnik X16szr 99r wersja z klimatyzacją manualną. W aucie zapala sie czesto kontrolka układu chłodzenia - objawy to załączaja sie na max wentylatory, wskazówka termeratury silnika spada do zera, jesli klima jest włączona to przestaje chłodzić. Diagnostyka wykazała błąd czujnika temperatury tego na sterownik - wymieniony - dalej bez zmian.
  Dodam, że sam sterownik silnika naprawiany był już - niepalił na dwa cylindry - zostały powymieniane rezystor smd.
  Jeśli ktoś spotkał się z takimi objawami prosiłbym o jakieś wsazówki, gdzie może być przyczyna, czy w sterowniku silnika, czy sterowniku wentylatorów?
  pozdrawiam
 • Level 19  
  zobacz dokładnie czy załaczają się z chwilą zapalenia kontroli oba wentylatory czy tylko jeden... ( niby piszesz wentylatory) ale odłaczenie jednego skutkuje takimi objawami..
 • Level 41  
  Sterownik wentylatorów, jeśli sterownik silnika zgubi z nim komunikakacje lub źle odczyta temp. odpala awaryjne wentylatory, aby nie przegrzać silnika.
  Sterownik zlokalizowany między nadkolem a zderzakiem od strony kierowcy, co ciekawe pod zbiornikiem spryskiwaczy.
  Warto obejrzeć kable i wtyczki.
 • Level 2  
  Z chwilą zapalenia kontrolki układu chłodzenia, załączają sie oba wentylatory na max. Kable sterownika wentylatorów wyglądają dobrze, wytyczki też wporządku, jedynie co zauważyłem to dosyć mocno skorodowana śruba, którą przykręcona jest masa poprzez kabel do tego sterownika.