Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Marki rosyjskich wiertarek

master6111 28 Jun 2011 16:04 11382 8
Bosch
    master6111
    Level 9  
    Witam. Możecie wymienić nazwy rosyjskich wiertarek jakie znacie,interesują mnie zwłaszcza te z lat 80-90?
  • Bosch
    Sławek K
    Level 22  
    Uniwersał - pisany oczywiście cyrylicą. Mam takie 3 sztuki, dwie duże w kolorze niebieskim i pomarańczowym, mała pomarańczowa.
    Na rynku były jeszcze "bułgarki" , pisane cyrylica mogą być mylone z rosyjskimi i tak właśnie jest , bo na allegro często są wystawiane jako "ruskie".
    Sławek
  • Bosch
    Pantera
    Level 13  
    witam
    stoję przed problemem zidentyfikowania wiertarki, znalazłem ten i postanowiłem sie podpiąć pod niego w celu uzyskania informacji czy ktoś będzie w stanie powiedzieć mi jaka to jest wiertarka. Musze określić jej model ponieważ został tam uszkodzony wirnik a chce ją naprawić i dobrać wirnik z innej wiertarki.
    Marki rosyjskich wiertarek
    Jacek1983rr
    Level 24  
    A nie lepiej byłoby przewinąć wirnik? Jeśli zrobi to ktoś dobrze to byłoby to najlepsze wyjście. Dobieranie z innych modeli może okazać się bardzo trudne.
    Pantera
    Level 13  
    w naszym mieście nikt tego nie robi i jak wspomniałeś każdy mówi ze trzeba zrobić to dokładnie, jeżeli ktoś podejmie się tego mogę zlecić naprawę.
    matitrewi
    Level 1  
    A może pasował by do niej wirnik z celmy PRCb10 ?
    wiriswir
    Level 2  
    jest to wiertarka rosyjska o mocy 420 wat marka rostov typ ie1035e y2 produkowana do dzis wpisz se w gogle ie 1035 daj na grafike i sie wyswietla lub rostov ie 1035 czasami na alegro pokazuja sie takie jak by cie interesowalo na tablicy pl widzialem taka za 100 do nego jest to typ ie 1035 y2 ruznia sie korpusem aluminiowym sa jeszcze o mocy 600 650 z udarem

Dodano po 11 [minuty]:

ludzie myla je z elprom lowecz lub celma

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

sa jeszcze wiertarki i strugi rebir lotewskie tez oznaczone symbolem ie 10-- zarombisty sprzet zwlaszcza te z lat 90
    arekrudrac
    Level 10  
    Faktycznie narzędzia Rebir z Rzeżycy (Rēzekne) są nie do zdarcia .
    Mam strug 2100 W (kupiony kiedyś na bazarze ) oraz świetną piłę tarczową Rebir RZ 2-70-2+E (też z bazaru ) .
    Z bazaru w Lublinie sprzed 20 laty mam wiertarkę w obudowie identycznej jak narzędzia Elprom Łowicz (AEG) ale na 100 % jest to wyrób z dawnego CCCP .
    Wiertarka ta jest nie do zdarcia i ma uchwyt wiertarski na gwint M12x1,25 .
    Bułgarskie miały uchwyt na gwincie calowym i mniejszą moc 420W .
    Do tego miałem bułgara z udarem 420W i mam raczej złe wspomnienia - wycieranie łożyska ślizgowego i końcówki wałka - rozkręcający się wyłącznik , który uszkadzał wirnik itd .
    Były też b.dobre elektronarzędzia fiolent (pisane cyrylicą) - przynajmniej wyrzynarka .