Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalony Hollywood Impact 2000 - jaką końcówkę kupić?

28 Cze 2011 17:14 2081 12
  • Poziom 12  
    Witam.
    Jeśli zły dział to proszę administratorów o przeniesienie.

Zimą w tamtym roku (w grudniu) kupiłem sprzęt "Wzmacniacz Hollywood Impact 2000 + kolumny Omnitronic DX2522"
    Pisałem już o nim na forum...

Na ostatniej imprezie końcówka padła mi (zadymiła się i szlak ją trafił całkiem martwa).

I tak jestem zadowolony pół roku przegrała i spaliła tylko 2 piezaki (kolumny trzymają się znakomicie) Jakoż iż dbam o sprzęt dalej wygląda jak nowy.

Chciałbym kupić końcówkę nową.
    Już nie popełnię tego samego błędu i teraz kupie trochę lepszy sprzęt, Mam do wydanie około 650 -700zł sprzęt musi być nowy.

Zastanawiałem się nad T.Amp E800 znalazłem w sklepie:
    http://muzyczny.pl/112289_TAmp-E800-wzmacniacz-mocy-2x440W4.html

Parametry wzmacniacza:
    - 2x440W przy 4Ohm
    - 2x240W przy 8Ohm
    - waga 12,2kg

Kolumny są 8 omowe 2x600W RMS (2x1200W Muzycznej).

Czy ten wzmacniacz uciągnie te kolumny i będzie miał chociaż troszkę zapasu ?
    Czy ta moc wzmacniacza to jest moc RMS ?
    Czy to jest dobrej firmy wzmacniacz ?
    Czy będzie lepszy od tego Hollywooda ?

Stary Hollywod impact 2000 miał:
    - 2x450w RMS (chyba przy 4ohm)
    - waga ~15kg

Proszę o pomoc i o opinie tego wzmacniacza - nie chcę aby mi się rozłączał podczas imprez i żeby trochę pograł chociaż z rok.

Pozdrawiam Michał

PS: a czemu ten T.amp jest droższy a słabszy ??
    http://muzyczny.pl/112297_TAmp-TA600-wzmacniacz-mocy-2x300W4.html

ma 2x300w przy 4ohm i 2x200w przy 8ohm który jest lepszy ?
  • Poziom 15  
    Chcesz tego hollywoda sprzedać?
  • Poziom 12  
    Już sprzedany poszedł za 150zł :D

No a jak z tematem ?
  • Poziom 26  
    1.Zapomnij ,że te ,,kolumny,, mają 600W RMS.
    2.T.amp będzie na pewno lepszy od Holly...
    3.TA600 wystarczy w zupełności
    4.Seria TA jest lepsza od niskobudżetowej serii E-Mocniejszy zasilacz ,pracuje stabilniej przy 4 Ohm-co może się przydać w przyszłości.
  • Poziom 25  
    E800 pracuje w klasie A z tego co udało mi się wyczytać, jeśli szukasz czegoś typowo do nadstawek to te końce są idealne. Skoro jest funkcja mostka, to nie widzę problemu by grać przy 4 ohmach, zasilacz może jest marny i może nie wyrabiać na subbasach, ale nadstawki spokojnie może pędzić. Jeśli myślisz przyszłościowo to polecam TA600.
  • Poziom 12  
    Tak w przyszłości myślałem dokupić drugie takie nadstawki tylko trochę mniejsze (basy 30cm) ja mam bas 38cm a wygląd identyczny. Połączyć to równolegle i będzie pracowało w 4Ohm.

No ale ten E800 jest przecież mocniejszy ?
    ma 2x240W przy 8ohm

a TA600
    ma 2x200w przy 8ohm

Czyli mimo wszystko TA600 będzie lepszy ?
    Czy będzie mocniejszy troszkę od tego Hollywaoda ?

A jak wygląda z zabezpieczeniami tego wzmacniacza ?

Bo na Hollywoodzie dałem na 7-8 kresek z 10 i głośniki delikatnie charczały. Nawet gdy dałem na maxa 10 na 10 to troszkę mocniej charczało ale większej różnicy nie było (moje przypuszczenia że wzmacniacz był za słaby).

Gdy grało na maxa wszystkie żaróweczki na nim świeciły się i ledwo co gasły :D
    Lecz ani razu nie rozłączył się - wydaje mi się że gdy dam za dużo mocy na wzmacniaczy i albo głośniki nie będą wytrzymywać (charczą) albo wzmacniacz za słaby to powinien się rozłączać czy coś aby zapobiegać uszkodzeniom sprzętu ? Dobrze myślę ?

No a czy ten TA600 takowego coś posiada ?
    Obawiam się tylko czy nie będzie trochę też za słaby....
  • Poziom 26  
    krzysiuc napisał:
    E800 pracuje w klasie A

Gdyby pracował w klasie A ,to mógł by robić za grzejnik ,i może by osiągnął 2x50W ;-)

W końcówkach jest dioda ,,clip,, jej zapalanie się świadczy o przesterowaniu końcówki.Clip może mrugać przy dynamicznym fragmencie utworu ,lecz nie powinien się świecić zbyt długo-tylko krótkie mrugnięcia.Proponuję trochę poczytać na temat końcówek mocy.
  • Poziom 12  
    Clip - czyli przesterowanie końcówki.
    Czyli końcówka podaje (prawie swoją maksymalną moc) - dobrze rozumiem ??

A jeśli głośniki będą za słabe to clip nie będzie się świecił a głośniki będą charczeć - czy też dobrze wywnioskowałem ?
  • Poziom 25  
    Kolego to głośniki nie wyrabiają! Sprzedaj te Omnitroniki i bazuj conajmniej na STXie! TA600 może mieć ciut lepszą dynamikę.
  • Poziom 12  
    Coś mi się wydaję że to wzmacniacz za słaby ;) Bo one tak jakby pierdzą.

No a jak z odpowiedzią na moje pytanie ?

Cytat:
    Clip - czyli przesterowanie końcówki.
    Czyli końcówka podaje (prawie swoją maksymalną moc) - dobrze rozumiem ??

A jeśli głośniki będą za słabe to clip nie będzie się świecił a głośniki będą charczeć - czy też dobrze wywnioskowałem ?
  • Poziom 15  
    Może to kolumny są za słabe?

Co do Twojego pytania. Clip czyli przesterowanie, głośniki wtedy mogą charczeć. Nigdy nie graj na clip-ach. Uszkodzisz i kolumny i wzmacniacz.

Odradzam też zakup kolejnych omni-omni.
  • Poziom 12  
    A jeśli głośniki będą za słabe to clip nie będzie się świecił, a głośniki będą charczeć - dobrze rozumiem ?
    Czy mimo wszystko jak będą głośniki charczeć to klip będzie się świecił ?

3.1.16. (14) Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
    3.1.17. (10.9, 16) Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 26  
    O jakości tych ,,głośników,, nie ma co dyskutować.Sprzedaj to wszystko i kup coś estradowego.
    Szukaj na forum -było wiele razy.