Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z włączaniem laptopa oraz wifi w hp dv6231eu

28 Cze 2011 20:32 2283 11
  • Poziom 8  
    Witam. Zakupiłem używanego laptopa z rodziny Hp Dv6000 a dokładniej model dv6231eu z zainstalowanym win xp professional. Wszystko działało ok... do czasu. Wczoraj gdy chciałem uruchomić laptopa działy się dziwne rzeczy -sprzęt można było normalnie włączyć (słychać wiatrak i świecą się różne diody) ale na ekranie nic sie nie pojawia i po kilkunastu sekundach sam się resetował i znów to samo - ciemność i reset i tak na okrągło. Odłączyłem więc zasilanie i zresetowałem bios. Niestety nie pomogło... Już miałem się poddać gdy przy kolejnej próbie uruchomienia ekran sie wreszcie pojawil - ustawilem date w biosie i odpalilem system. Niestety... xp zaczyna sie ładować i znów reset... Taka sytuacja wystąpiła kolejne 2x więc stwierdziłem, że to wina systemu i postanowiłem zainstalować go od nowa (udało się zainicjować instalatora po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu laptopa - ciągle pojawiał sie czarny ekran). I wreszcie sukces! Przynajmniej częściowy... Niestety po instalacji systemu i sterowników (chipsetu, grafiki, audio i obsługi wifi) dioda pokazująca stan urządzenia sieciowego nie swieci na niebiesko jak wczesniej tylko na bursztynowo i nie ma bezprzewodowego połączenia z internetem. W pasku jest ikonka połączenia lokalnego ale pokazuje że kabel sieciowy jest odłączony co chyba nie ma znaczenia dla wifi. Korzystam z neostrady z routera zte300 i z nim wszystko jest ok bo na drugim laptopie wszystko działa. Na koniec podam jeszcze jakie sterowniki zainstalowałem:
    -chipset
    -graphics
    -audio (najpierw uaa pozniej conexant)
    -wifi (najpierw Broadcom Wireless LAN Driver pozniej HP Wireless Assistant)
    Wszystko ze strony hp
    Link
    No i niestety po tych zabiegach wifi nie działa a na tym najbardziej mi zależy...
    Czyli problemy są dwa:
    1 - dlaczego laptop nie chce się włączać? (po instalacji nowego systemu nadal po włączeniu pojawia sie czarny ekran i resetuje sie co kilkanascie sekund lecz po kilku próbach włączenia/wyłączenia z guzika wreszcie odpala i system normalnie startuje)
    2 - dlaczego nie działa wifi? Źle zainstalowałem sterowniki?
    Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc
  • PCBway
  • Poziom 29  
    W pavilionach z kartą grafiki NVidia GForce w twoim przypadku GeForce Go 6150 , początki problemów z kartą wi-fi oznaczał początek problemów z przegrzewającą się kartą grafiki , to zazwyczaj są oznaki początkowe .
  • Poziom 8  
    Czyli wymiana grafiki powinna zalatwic problem?
  • PCBway
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    Ok tylko czy grafika może być odpowiedzią na obie przypadłości czy tylko jeśli chodzi o wifi?
  • Poziom 8  
    Ok w takim razie sprzęt wyląduje w serwisie bo ja sam tego nie ogarne. Jaki może być orientacyjny koszt naprawy? Można wymienić/naprawić samą grafikę czy konieczna jest wymiana całej płyty głównej?
  • Poziom 8  
    Oddałem sprzęt do serwisu -wykonano reballing i problemy zniknęły. Koszt 300zł :cry: (prawie połowa cena za jaką kupiłem tego lapka...). Pozdrawiam i dziękuję z pomoc.
  • Poziom 29  
    Reballing tylko odwlecze powrót usterki , te paviliony jak ktoś nie naprawi we właściwy sposób , to tego typu naprawy nic nie zmienią .
  • Poziom 8  
    Na jaki czas to moze wystarczyc? Na naprawe dostalem 3 miesiace gwarancji.
  • Poziom 29  
    A skąd ja mogę wiedzieć zazwyczaj usterka powraca szybciej niż po dokonaniu ostatniej naprawy .