Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne wywołanie pobierania pliku na swój domowy serwer. JAK ?

krzysztof9 28 Cze 2011 20:45 2299 7
  • #1 28 Cze 2011 20:45
    krzysztof9
    Poziom 11  

Witam,

otóż sprawa wygląda następująco: przeglądając internet np. na laptopie, chciałbym ZDALNIE wywołać pobieranie jakiegoś pliku, do danej lokalizacji na swoim serwerze (inny komputer podłączony do sieci lokalnej). Ważne jest to aby działanie laptopa, który wywołał pobieranie nie miało wpływu na tok pobierania na serwerze...

trochę pogmatwałem, ale mam nadzieję, że mnie zrozumiecie ;)

Pozdrawiam.

0 7
  • #2 28 Cze 2011 23:25
    piterus99
    Poziom 43  

Chcesz, żeby inny komputer ściągnął dany plik z podanej lokalizacji w sieci? Trochę pogmatwane ;)

A system, chociażby serwera? Inne rozwiązanie będzie dla linuxa(bo tam to chociażby SSH i wget) a inne dla Windowsa(tu już gorzej)

0
  • #3 28 Cze 2011 23:27
    erian
    Poziom 21  

Do kontroli nad drugim systemem można użyć Teamviewer

0
  • #4 28 Cze 2011 23:30
    hermes-80
    Poziom 43  

A ja nadal nie rozumiem co chce osiągnąć kolega krzysztof9.

0
  • #5 28 Cze 2011 23:33
    piterus99
    Poziom 43  

Z polskiego na nasze - chce zdalnie wyzwolić pobieranie pliku na innym komputerze w swojej sieci. Jak np laptop mu się wyładuje, zawiesi, etc, żeby ten drugi komputer dalej pobierał plik.
    Chyba tylko tak idzie to zrozumieć.

0
  • #6 29 Cze 2011 14:17
    krzysztof9
    Poziom 11  

Cytat:
    A system, chociażby serwera? Inne rozwiązanie będzie dla linuxa(bo tam to chociażby SSH i wget) a inne dla Windowsa(tu już gorzej)

Oczywiście, mój błąd za który przepraszam. System serwera to Windows Server 2003 Enterprise Edition.

Cytat:
    Z polskiego na nasze - chce zdalnie wyzwolić pobieranie pliku na innym komputerze w swojej sieci. Jak np laptop mu się wyładuje, zawiesi, etc, żeby ten drugi komputer dalej pobierał plik.

Generalnie tak, to o to chodzi :) Przy czym działanie laptopa, który zainicjował pobieranie na tym serwerze nie ma wpływu na tok pobierania. Czyli po wyłączeniu laptopa plik ma się dalej pobierać :)

0
  • Pomocny post
    #7 01 Lip 2011 00:22
    jlmrafael
    Poziom 18  

Nie widzę przeszkód w realizacji tego zadania. Rozumiem że komputer z Windows Server 2003 działa 24h na dobę. W takiej sytuacji musisz na tym serwerze zainstalować jedynie kilka aplikacji w zależności od obsługiwanego protokołu pobierania - każda z poniższych aplikacji ma interfejs www, czyli z dowolnego komputera w sieci (nie tylko lokalnej) będziesz mógł zainicjować pobieranie:

protokół ed2k - program aMule
    protokół BitTorrent - program uTorrent + wtyczka webUI (dostępna na officialnej stronie)
    serwisy ala rapidshare, hotfile itp, itd. pliki ze stron www - program jDownloader

Wszystkie powyższe programy posiadają interfejsy www do zarządzania nimi. Musisz je tylko skonfigurować na własną rękę (wybacz że nie pomogę z racji ilości opisu) ale nie jest to trudne. Dla każdego interfejsu ustawiasz oddzielny port np. aMule: 9001 ; utorrent 9002 jDownloader 9003 i łączysz się z dowolnego adresu w sieci podając w przeglądarce np 192.168.0.2:9001 (gdzie 192.168.0.2 to adres serwera w sieci lub podać adres zewnętrzny IP). Wyskoczy strona www umożliwiające dodawanie i zarządzanie plikami na zdalnym serwerze, czyli to co chcesz. Oczywiście musisz przekierować te porty na routerze.

Dodam jeszcze że poprzez serwer FTP możesz udostępnić katalogi do których są pobierane bliki z poszczególnych programów i wówczas będziesz mógł pobrane pliki na serwerze poprzez FTPa pobrać na dowolny komputer :D

0
  • #8 01 Lip 2011 09:27
    krzysztof9
    Poziom 11  

Bosko po prostu :D
    Dziś będę się tym bawił i napiszę może jak mi się uda :)

Jeszcze raz dzięki.

EDIT:
    Hehe, po długiej walce z routerem i przekierowaniami portów. UDAŁO SIĘ !
    Efekt, który chciałem osiągnąć, osiągnąłem. :D
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Temat zamykam.

0