Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Electrolux ER 4671 S - zamrażarka nie chłodzi

silencer7 28 Jun 2011 21:55 4405 1
    silencer7
    Level 10  
    Witam.
    Jest sobie lodóweczka Electrolux ER 4671 S. Wszystko działa dobrze poza zamrażarką.
    Otóż sprawa wygląda tak, że zamrażarka normalnie po włączeniu pracuje prawidłowo i potrafi tak pracować długi czas aż do np. wyłączenia prądu przez elektrownię. W tym momencie po ponownym włączeniu dzieje się coś dziwnego. Otóż zamrażarka zaczyna od tego momentu chłodzić coraz gorzej aż zupełnie przestaje mrozić.
    Przy jednej z takich sytuacji została zdjęta ścianka boczna zamrażarki i okazało się, że w miejscu gdzie jest rynienka i wentylator, siedzi sobie bryła lodu.
    Czy ktoś potrafi powiedzieć co takiego się tu dzieje? Odpływ wody po rozmrożeniu komory jest drożny. Czy to może być wina tego wentylatora? Jaka jest jego rola w tym układzie? Nie wiem czy on działa, nie mam za bardzo jak tego sprawdzić "na krótko" bo jeden z przewodów wchodzi wiązką do wnętrza lodówki, więc na razie nie chciałem tego ruszać. Potrzebna mi jednak choćby wstępna diagnoza.
    Z góry dziękuję za wszelkie info. Poniżej fotki obrazujące nieco problem.
    Lodówka Electrolux ER 4671 S - zamrażarka nie chłodzi Lodówka Electrolux ER 4671 S - zamrażarka nie chłodzi Lodówka Electrolux ER 4671 S - zamrażarka nie chłodzi
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
    silencer7
    Level 10  
    Nikt nic nie wie na ten temat?