Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzielenie internetu przez serwer PROXY-zakręcona siec

28 Cze 2011 23:08 4339 18
  • Poziom 32  
    Witam.

Proszę o pomoc.
    Mam w domu Internet dostarczany droga radiowa, jedyny sposób na podzielenie internetu to serwer proxy. Jak na razie działa to dobrze-używam internetu na komputerze PC (HTPC) i laptopie... Schody zaczynają się bo chciałbym stworzyć z moimi sąsiadami siec LAN i podzielić się internetem.

Sąsiad 1-tu nie ma problemu, położymy kabel i już jest
    Sąsiad 2-tu trzeba zrobić most WiFi (300-400m brak jakichkolwiek przeszkód) Czy jako AP może byc TP-Link TL-WA500G (czy to dobry wybór ?) + anteny panelowe 16dBi

Ogólnie proszę o podpowiedzenie czy coś źle czy dobrze robimy.

Tu schemat jak to wygląda:
  • Poziom 43  
    PoE na tym TP-Linku nie wytrzyma nawet 25m na fabrycznym zasilaczu(sprawdzone w praktyce, dopiero na 18V - czyli 2x więcej - raczył wstać; testowane na 9,12,15,18V).
    Oprócz tego wydaje się ok.

Mam nadzieje, że to z proxy to błąd/przejęzyczenie - zapewne chodzi Ci o maskaradę/udostępnianie połączenia Internetowego.

Wolałbym dać Nanostation5, jeśli nie zależy Ci na ekstremalnym minimalizowaniu kosztów. Na tych tplinkach będzie też działało, ale chyba gorzej. Na 300-400m można dać NanostationM5Loco, zyskasz szybszy LAN, niższe pingi a dużo drożej chyba nie będzie.
    I poe pociągnie 40m.
  • Poziom 32  
    Proxy to jedyny możliwy, działający sposób na podzielenie internetu-nic więcej nie działa.
    Mój dostawca jest wredny i chytry. Prace 52zł za neta, a za każdy kolejny komputer mam płacić 35zł dodatkowo.

Jeżeli to wszystko będzie działać sprawnie to na jesień będziemy zakładali Neostradę lub coś podobnego.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    Proxy to jedyny możliwy, działający sposób na podzielenie internetu-nic więcej nie działa.

Nie mam pojęcia jak się dzieli internet przez proxy ??
    Chyba jakieś nieścisłości kolega ma w temacie.
  • Poziom 43  
    A dlaczego router z NAT sobie z tym nie radzi ?? Badałeś sprawę??
    Może TTL ??
  • Poziom 32  
    Próbowałem już wszystkiego chyba co w necie znalazłem.
    Wyczytałem, że to może być TTL zwrotny.
  • Poziom 43  
    To czemu nie próbujesz?? Za wiele tych technik blokowania admin nie ma.
    Wystarczy puścić ping z odpowiednimi parametrami i już będziesz wszystko wiedział czy to TTL na wejściu pakietu czy na wyjściu.
  • Poziom 32  
    Podpowiedz coś, a nóż widelec się uda razem zrobić...

Prawdę mówiąc w dziedzinie sieci itp to jestem totalnym amatorem-to co przedstawiłem na obrazku to coś co zrobiłem metoda prób i błędów. Ale działa wiec chyba nie jest tak źle.
  • Poziom 43  
    Podpinasz do swojego kompa internet bez żadnych udziwnień tak jak by ci to ISP nominalnie zrobił - oczywiście internet musi działać.

1. Sprawdzenie blokady na TTL przychodzącego.

ping onet.pl
    jeśli TTL = 1 to tu jest problem

2. Sprawdzanie blokady na TTL wychodzące.

ping onet.pl -i 100
    jeśli nie dostaniesz odpowiedzi to znaczy, że TTL musi być defaultowe systemu.

Jeśli jest któraś blokada to wystarczy jakiś inteligentniejszy router z alternatywnym FW i po sprawie.

Nawet na HTPC jak odpalisz IPTABLES i zamaskujesz sieć to również tam możesz ustawić odpowiednie TTL wychodząc i przychodzące dla całej twojej sieci.
  • Poziom 43  
    W obrębie lokalu dzielenie powinieneś mieć "za friko", poza lokal już niekoniecznie.. Sąsiadów będziesz karał koniecznością użycia proxy?
    A jak ktoryś zechce w CS pograć? Sockscapem ich uraczysz?
  • Poziom 43  
    A najlepiej pokaż screeny z wynikami tych komend.
  • Poziom 32  
    -> hermes-80

-> piterus99
    Myślę, że Kolega nie potrzebnie mnie atakuje. Udostępniony internet ma służyć tylko do przeglądania internetu i sprawdzania poczty. Nikt nie będzie grał. Nie wszyscy na tym świecie myślą tylko o grach. Wszyscy są tego świadomi jak to ma wyglądać na dzień dzisiejszy. Jeżeli to wszystko (sieć) będzie działało sprawnie to zmienimy operatora.
  • Poziom 43  
    Sieć będzie działać poprawnie - o to nie musisz się martwić.
    Na pewno miałeś internet w monecie testowania na kompie ??
    Jeśli tak to chyba ISP zablokował komunikacje ICMP.
    Więc trzeba by było w ciemno ustawić TTL i zbadać czy zadziała - to prywatny ISP czy jakaś poważniejsza firma ??
    Bo jej działania wskazują na szybkie bankructwo.
  • Poziom 32  
    Oczywiście ze Internet był podczas testów. Wszystkie inne rzeczy odłączone.

Myślę, że reklamy nie robię MÓJ ISP - już trochę lat działają i z tego co widzę to cały czas się rozwijają.
  • Poziom 43  
    Jeżeli na HTPC masz 2 interfejsy sieciowe i linuxa z wkompilowanym iptables w jadro to możesz spróbować odpalić go jako router.
    I do Firewallu dodać odpowiednie linijki ustawiające TTL dla pakietów wychodzących przez WAN i wchodzących.

Code:
    iptables -t mangle -A POSTROUTING -j TTL --ttl-set 128 #wchodzące na 128

iptables -t mangle -A PREROUTING -j TTL --ttl-set 128 #wychodzące ma 128

Chociasz jeśli masz linuxa na HTPC to on ma TTL default 64.
  • Poziom 32  
    Na HTPC mam Windows 7.
    Internet przychodzi na kartę USB WiFi (+antena Yagi na dachu), a wychodzi na kartę sieciowa LAN (zintegrowana na płycie głównej)
  • Poziom 43  
    Na WIN 7 nic konkretnego nie zrobisz.
    Ściąg sobie jakieś LIveCD co nie wymusi ingerencji w system win 7 (ale po każdym restarcie HTPC na Live CD tracisz ustawienia konfiguracyjne) i po testuj.

No chyba, że się kompletnie nie znasz na linuxie i konfiguracji (plików w formie tekstowej) - to może być bariera nie do przeskoczenia ale przy zaparciu i poszperaniu w necie (są tysiące tutków) może osiągniesz jakiś konsensus.
  • Poziom 32  
    Zostałem poproszony o podanie sposobu jak rozwiązałem swój problem.

Troszeczkę się wszystko zmieniło, ale ogólnie mówiąc działa to teraz na Neostradzie 6Mb/s. W sieci jestem z jednym sąsiadem, a drugi ma małe problemy z pozwoleniem zawieszenia anteny na dachu-dzielnie walczy z administracja budynku. Jak mu się uda to zmienimy na NEO 20Mb/s

Myślę, że szkic wszystko wyjaśni jak to teraz działa.