Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakie CD wybrac?

sokolek1978 17 Lis 2004 00:03 1572 2
  • Poziom 10  
    Witam

zamierzam kupic jakiś tani odtwarzacz CD do samochodu (do 400 zł) Widzialem kilka sztuk na allegro i nie wiem co wybrac. Zastanawiam sie nad:
    1. Sony CDX-S2000
    2. Sony CDX-4000R
    3. PIONEER DEH-2430R
    4. PIONEER DEH 4100R
    5. JVC KD LH5R
    6. JVC KDG 202
    7. PANASONIC DFX400N

Mi odpowiadają 2, 6 i 7 z wyglądu, parametrów, ale radio wybiera się jakością grania a nie wygladem - w odróżnieniu od kobiet ;) Mozę macie jakieś doświadczenia z powyższymi modelami i coś doradzicie, moze jakąś propozycję innego modelu. POtrzebuję coś co czyta CD-RW, ma wyjscie na wzmacniacz i jakis loudness na niskie tony (obecnie mam zestaw glosnikow Boschmanna i kaseciaka sony i przy d-basie ustawionym na 3 i basach na 1/2-2/3 daje sie z nich "wycisnąć" w miarę akceptowalny bas) - podłączałem raz starego CD pioniera "delfinka" i jakośc basów na tych głósnikach nie byłą zaspecjalna pomimo ustawień na max) PS. na razie nie zamierzam wymieniać głośników - może w lato - za dużo robebeszania samochodu

Dziek za odpowiedzi
  • Poziom 20  
    Moja sugestia według listy:

1.PIONEER DEH 4100R
    2.PIONEER DEH-2430R
    3.JVC KD LH5R
    4.JVC KDG 202
    5.PANASONIC DFX400N

Sonego nie wpisuje bo nie polecam.Jakość dzwięku taka sobie a bardzo awaryjne CD(lasery).

Pioneer - przyzwoity dźwiek i mało awaryjny,Cd również,bardzo rzadko zdażyło sie radyjko z uszkodzonym CD.Na ponad tysiace co sie sprzedaje u mnie w pracy może jeden lub dwa były uszkodzone i to grubo po okresie gwarancyjnym.Mowa oczywiscie o laserach a to przecież najważniejsze w radiu na CD.Na JVC trzeba też uważać bo też stosują lasery z Sonego,nie we wszystkich modelach ale jednak SONY.Panasonic -gra jak gra ale trwałosć o niebo lepsza od Sonego no i dźwięk jednak też.

Życze udanego zakupu.

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    a ja napiszę, że nikt ( oprócz wystawiającego) nie ma bladego pojęcia o tym, jak brzmią konkretne egzemplarze odtwarzaczy wystawione na Allegro, więc dość trudno odpowiedzieć na pytanie.................a i sam wystawiający często nie ma pojęcia, jak sprzęt gra, bo sprzedaje towar, ktróry widział w ofercie hurtowni lub....kolegi.
    co innego jest ranking firm i ewentualnie modeli, o czym pisano wyżej ;) Pioneera popieram :)
    P/s i polecam jednak z kobietami też zwracać uwagę na jakość grania :)