Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra Life 1.3CDTI 2005 90KM - wskazówki eksploatacji.

baq1978 29 Jun 2011 01:23 2785 1
 • #1
  baq1978
  Level 1  
  Witam. Właśnie kupiłem to autko co podane jest w temacie. Chciałbym się coś więcej o nim dowiedzieć. Wiadomo, o co chodzi. Naprawy-wskazówki i inne... Będę wdzięczny za wszelaką pomoc.

  Pozdrawiam

  Baq1978
 • #2
  tzok
  Moderator of Cars
  Na wstępie - wyrazy współczucia...

  Co do wskazówek to przeglądy i serwis silnika sugeruję robić w serwisach FIATa - jest dużo taniej. Silnik w tej wersji jest montowany m. in. w FIATach Grande Punto i Bravo II, a produkowany jest w Bielsku-Białej w zakładach FIAT Powertrain.

  Wskazówki - to auto z tym silnikiem nie jedzie tylko się toczy. Silnik bez obaw można "kręcić" do ponad 4000 rpm ale będzie wtedy dużo palił, jest ekonomiczny jeśli nie przekracza się 2000 rpm, ale z kolei przesada w tej kwestii jest nie zdrowa dla turbiny VNT (nie nadaje się do regeneracji - nie daj się nabrać!), sprzęgła i skrzyni biegów.

  Pilnuj poziomu oleju, uważaj by nie uszkodzić miski olejowej. Wymiana oleju co 15-20tys. km (FIAT zaleca co 30 tys. km).

  Ogólnie silnik uchodzi za udaną i trwałą konstrukcję, odporną na słabej jakości paliwo. Posiada jednak wadę objawiającą się przy "ostrym" traktowaniu - łańcuch rozrządu potrafi się naciągnąć i/lub przeskoczyć.