Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson S51 silnik 4 biegi musi chodzić na pełnym ssaniu.

29 Cze 2011 10:00 5352 9
  • Poziom 10  
    Więc tak mam Simsona. Kupiłem go rok temu i już wtedy były z nim problemy. A mianowicie nie chciał odpalać jak odpalił to z popychu i to dopiero po podgrzaniu świecy. Więc kupiłem i zmieniłem gaźnik i tu też jest problem bo na tym nowym gaźniku cały czas musi chodzić na pełnym ssaniu, gdy puszczam ssanie dostaje wysokich obrotów. Wiosną zmieniłem cylinder, tłok i pierścienie ale to nic nie dało. Gdy odpala się go z popychu strzela w tłumik strzela tak że aż odpada tylna końcówka tłumika nawet gdy jest mocno przykręcona. Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 23  
    a przepustnicę z iglicą masz dobrze złożoną? to dziwne, że dostaje wysokich obrotów, przy zamkniętej przepustnicy, może ssie lewe powietrze, wtedy też za bardzo by nie chciał chodzić, a wiesz jaki masz typ zapłonu, z przerywaczem czy bez? spróbuj jeszcze ustawić zapłon, i przerwę na świecy na 0,4mm
  • Poziom 10  
    Iglica jest dobrze złożona. A zapłon mam z przerywaczem. Zapłon jest dobrze ustawiony i świeca ma dobrą przerwę.
  • Poziom 10  
    simmeringi są dobre
  • Poziom 21  
    Jak ci strzela w tłumik to nie ma bata - zapłon źle ustawiony. Jeśli musi działać na ssaniu bo dostaje wysokich obrotów to jest nieszczelność, albo simmeringi albo między karterami. Sądząc po stanie w jakim go nabyłeś to miał go ktoś niekompetentny czyli można się spodziwać pocharatanych karterów (od śrubokręta) a takie trzymają szczelność tylko po hermetyku z gambitową uszczelką.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Czasami takie jaja powoduję cewka butelkowa.

Lub druga sprawa to za niski poziom paliwa w gaźniku.
  • Poziom 10  
    Nie chciał chodzić bez ssania dlatego że był za niski poziom paliwa w gaźniku, wyregulowałem i jest dobrze. Tylko nadal nie chce odpalać z kopniaka.
  • Poziom 10  
    gaźnik mam 16N3-4. A simeringi ostatnio wymieniałem.