Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polaryzacja obrazu na monitorze - czy da się ją zmienić

29 Cze 2011 13:46 2512 5
 • Poziom 18  
  Ponieważ dużo mówi się o filmach typu 3d trochę o tym czytałem i wpadłem na pewien pomysł, mianowicie, można by stworzyć taki program, który wyświetlał by krótkie klatki o różnej polaryzacji, co dałoby efekt 3d. Podejrzewam,. że jest to zbyt proste aby było możliwe, ale proszę o ogólne wyjaśnienie i ciekawe pomysły na ten temat ;)

  Pozdrawiam
  Marijuz
 • Poziom 35  
  Na tym polega 3D Nvidii i AMD. Jest to już zaimplementowane. Jedyny minus to żeby mieć rozsądne rezultaty potrzeba monitora 120Hz...
 • Poziom 18  
  a czy są jakieś inne sposoby na rozdzielenie obrazu? kiedyś używano anaglifów, ale z marnym skutkiem. Jeszcze dziś używa się okularów migawkowych, które mechanicznie rozdzielają obraz (każde oko widzi co drugą klatkę) i dziś najpopularniejsze okulary polaryzowane. Jakie jeszcze właściwości monitorów można by wykorzystać, aby na jednym monitorze wyświetlić dwa obrazy?
 • Poziom 42  
  Są prototypy telewizorów, które pozwalają oglądać obraz trójwymiarowy bez użycia jakichkolwiek przyrządów optycznych. Ale dokładnej zasady działania nie znam. Możliwe, że to podobne do tego, jak kiedyś były takie obrazki trójwymiarowe, że w zależności od kąta patrzenia widziało się nieco inny obraz.

  Ale generalnie - ten temat chyba niewiele ma wspólnego z programowaniem, więc chyba nie ten dział...