Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Plazma Samsung PS42A410 chassis F53A sam przełącza menu

29 Cze 2011 14:25 4163 5
  • Poziom 24  
    Sprzęt uszkodził się podczas burzy, paliła się tylko kontrolka i nie włączał się. Procesor lub jego oprogramownie były do wymiany i aby zaoszczędzić sobie pracy, wymieniłem całą płytę główną BN41-00982B / BN94-01762D. Radość trwała tylko jeden dzień i reklamacja. Nie można go zaprogramować, bo po wejściu do menu , samoczynnie bez udziału pilota, przełącza je (jest lub nie ma - takie migotanie). Czy czeka mnie ponowna wymiana kosztownego modułu?
  • Użytkownik obserwowany
    Klawiatura lokalna i oko podczerwieni odłącz i zobacz jaki efekt będzie.
  • Poziom 24  
    Po wejściu do menu, odłączenie klawiatury i odbiornika podczerwieni, nic nie zmienia. Po pojawieniu się OSD "menu" natychmiast włącza się "tryb dynamiczny" i mogę nawigować w tych ustawieniach ale w innych już nie. To sprawia, że nie mogę go nawet zaprogramować. Po resecie w trybie serwisowym, automatycznie wyszuka tylko jeden kanał i na tym koniec, reszta bez zmian.
  • Poziom 30  
    Jeżeli po odpięciu klawiatury i IR dalej Ci się wyświetla menu no to pomierz co się dzieje na liniach podających stan klawiatury do procesora.
  • Poziom 20  
    Przelecialbym miernikiem diody w okolicy konektora do ktorego podlaczony jest odbiornik ir oraz klawiatura, w samsungach dosc czesta usterka jest to ze te diody przywieraja co powoduje dziwne zachowanie tv. W starszych modelach padaly diody na plytce odbiornika ir na ktorum znajdowal sie tez przycisk standby. W nowszych modelach z dotykowymi sensorami zdarzalo sie ze gromadzila sie wilgoc pod tymi sensorami.

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Rozwiązanie problemu - kupię moduł BN41-00982B / BN94-01762D.

Kupiony w ASWO PL nr katalogowy 996140 - telewizor działa, dziekuję i zamykam temat.