Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon SLICAN (Unifon cyfrowy) - regulacja głośności dzwonka

gryphon 29 Cze 2011 15:11 7287 5
  • #1 29 Cze 2011 15:11
    gryphon
    Poziom 14  

Witam

Posiadam domofon firmy Slican. Normalna instalacja w bloku. W mieszkaniu znajduje się wspomniane urządzenie Slican (najprawdopodobniej Slican US-P2L-HAS255) - zdjęcie poniżej.

Domofon SLICAN (Unifon cyfrowy) - regulacja głośności dzwonka

Według mnie kiedy ktoś dzwoni lub wchodzi za pomocą PINu - dzwonek oraz sygnalizacja wejścia jest zbyt głośna! Zauważyłem na płytce drukowanej "jumper", który odpowiada za dzwonek i posiada dwie pozycje: głośno i cicho". Jednak w praktyce różnica między jedną i drugą jest symboliczna (czyt. prawie żadna). Głośnik dla dzwonków oraz rozmów przez domofon jest tutaj chyba wspólny i znajduje się w słuchawce.

Czy ktoś może poradzić mi w jaki sposób wyciszyć dzwonki tego domofonu? Mam na myśli oczywiście sposoby elektroniczne (czyli wkładanie gąbki odpada:-)), no i oczywiście takie, które pozostaną bez wpływu na inne domofony w bloku!

Pozdrawiam:-))

-1 5
  • #2 29 Cze 2011 19:17
    oscar2000
    Poziom 33  

w sumie nie przerabiałem tego domofonu akurat ale jeśli masz jakieś jumpery to regulacja może się odbywać na zasadzie rezystora i jumpera wystarczy dopasować odpowiednią wartość lub wstawić potencjometr ... ale to moje gdybania ... ;) niech się wypowiedzą koledzy mocniejsi w tym produkcie ...:)

0
  • #4 01 Lip 2011 14:06
    mich-tel
    Poziom 22  

Programowo możesz wyłączyć sygnał wejścia (L11.2 Włączenie/wyłączenie powiadomienia o wejściu krótkim sygnałem na unifonie), ale zmienić w programie głośności nie można. Pozostaje to co napisał kolega wyżej (zworka).

0
  • #5 01 Lip 2011 15:16
    gryphon
    Poziom 14  

Witam

Dziękuję za wsparcie:-) Problem jednak w tym, że mój Slican (na pewno jest to model US-P2L-HAS255, przed chwilą sprawdziłem) technicznie jest trochę inny niż ten zamieszczony w instrukcji obsługi! Przed wszystkim na tylnym panelu nie posiada regulacji głośności dzwonka. N apłytce brak SW4, nie ma jumpera "RING OFF (LOW) jest natomiast jumper "RING LOW / HIGH" jednak zdejmowanie i zakładanie go praktycznie nie daje efektu. Bezpośrednio pod tym jumperem jest inny - MIC SENS a więc także w innym miejscu niż na załączonej instrukcji.

Może przyczyną jest to, że instrukcja jest do modelu US.P2W a mój to US.P2L

Myślę, że jednym wyjściem będzie zmiana wartości jakiegoś kondensatora albo dolutowanie rezytora w ten układ. Pytanie tylko gdzie.

mich-tech, piszesz że sygnał wejścia można wyłączyć programowo. Problem w tym, że wtedy wyłączę go wszystkim a nie mogę uszczęśliwiać ich na siłę:-))

Pozdrawiam

0
  • #6 01 Lip 2011 16:36
    mich-tel
    Poziom 22  

Możesz (chyba?) wyłączyć tylko Tobie. Tak rozumię instrukcję. Fragment instrukcji HAS-3000 brzmi - "Poniższa tabela przedstawia opcje dostępne dla administratora po wejściu w tryb edycji ustawień (opcja P3.2) i wybraniu numeru odpowiedniego lokalu - L11.2 Włączenie/wyłączenie powiadomienia o wejściu krótkim sygnałem na unifonie"
    Ale zaznaczam że tej opcji NIGDY nie sprawdzałem.

0