Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon SLICAN (Unifon cyfrowy) - regulacja głośności dzwonka

29 Cze 2011 15:11 7683 5
 • Poziom 14  
  Witam

  Posiadam domofon firmy Slican. Normalna instalacja w bloku. W mieszkaniu znajduje się wspomniane urządzenie Slican (najprawdopodobniej Slican US-P2L-HAS255) - zdjęcie poniżej.

  Domofon SLICAN (Unifon cyfrowy) - regulacja głośności dzwonka

  Według mnie kiedy ktoś dzwoni lub wchodzi za pomocą PINu - dzwonek oraz sygnalizacja wejścia jest zbyt głośna! Zauważyłem na płytce drukowanej "jumper", który odpowiada za dzwonek i posiada dwie pozycje: głośno i cicho". Jednak w praktyce różnica między jedną i drugą jest symboliczna (czyt. prawie żadna). Głośnik dla dzwonków oraz rozmów przez domofon jest tutaj chyba wspólny i znajduje się w słuchawce.

  Czy ktoś może poradzić mi w jaki sposób wyciszyć dzwonki tego domofonu? Mam na myśli oczywiście sposoby elektroniczne (czyli wkładanie gąbki odpada:-)), no i oczywiście takie, które pozostaną bez wpływu na inne domofony w bloku!

  Pozdrawiam:-))
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 33  
  w sumie nie przerabiałem tego domofonu akurat ale jeśli masz jakieś jumpery to regulacja może się odbywać na zasadzie rezystora i jumpera wystarczy dopasować odpowiednią wartość lub wstawić potencjometr ... ale to moje gdybania ... ;) niech się wypowiedzą koledzy mocniejsi w tym produkcie ...:)
 • Computer ControlsComputer Controls
 • Poziom 23  
  Programowo możesz wyłączyć sygnał wejścia (L11.2 Włączenie/wyłączenie powiadomienia o wejściu krótkim sygnałem na unifonie), ale zmienić w programie głośności nie można. Pozostaje to co napisał kolega wyżej (zworka).
 • Poziom 14  
  Witam

  Dziękuję za wsparcie:-) Problem jednak w tym, że mój Slican (na pewno jest to model US-P2L-HAS255, przed chwilą sprawdziłem) technicznie jest trochę inny niż ten zamieszczony w instrukcji obsługi! Przed wszystkim na tylnym panelu nie posiada regulacji głośności dzwonka. N apłytce brak SW4, nie ma jumpera "RING OFF (LOW) jest natomiast jumper "RING LOW / HIGH" jednak zdejmowanie i zakładanie go praktycznie nie daje efektu. Bezpośrednio pod tym jumperem jest inny - MIC SENS a więc także w innym miejscu niż na załączonej instrukcji.

  Może przyczyną jest to, że instrukcja jest do modelu US.P2W a mój to US.P2L

  Myślę, że jednym wyjściem będzie zmiana wartości jakiegoś kondensatora albo dolutowanie rezytora w ten układ. Pytanie tylko gdzie.

  mich-tech, piszesz że sygnał wejścia można wyłączyć programowo. Problem w tym, że wtedy wyłączę go wszystkim a nie mogę uszczęśliwiać ich na siłę:-))

  Pozdrawiam
 • Poziom 23  
  Możesz (chyba?) wyłączyć tylko Tobie. Tak rozumię instrukcję. Fragment instrukcji HAS-3000 brzmi - "Poniższa tabela przedstawia opcje dostępne dla administratora po wejściu w tryb edycji ustawień (opcja P3.2) i wybraniu numeru odpowiedniego lokalu - L11.2 Włączenie/wyłączenie powiadomienia o wejściu krótkim sygnałem na unifonie"
  Ale zaznaczam że tej opcji NIGDY nie sprawdzałem.