Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mapa Europy co wybrać TomTom czy Garmin

jarecki946 29 Cze 2011 16:26 8650 3
  • #1 29 Cze 2011 16:26
    jarecki946
    Poziom 2  

Witam
    Wybieram się autem na objazd Włoch i potrzebuje nawigacji z mapą Europy. W tej chwili potrzebne mi będą (Czechy, Austria, Włochy, Szwajcaria i Niemcy) ale planuje też Hiszpanie i Portugalie za rok więc najlepiej cała Europa i dodatkowo aktualizacja w cenie minimum przez rok. Mapa Polski jest mało istotna, ważne aby tez była ale nie musi być jakoś dokładna (korzystam z AutoMapy na PL).
    Dokupienie samej mapy do mojej starej nawi nie wchodzi w gre bo to dosc leciwy juz sprzet z małym 3,5'' ekranem, AM jakos sobie radzi ale mały ekran byłby męczący na długie wyjazdy, sprawdza się po miescie, w PL zadko jeżdze w trasy wiec nie uzywam.
    A więc wymagania:
    1. bardzo dobra mapa europy
    2. mapa z asystentem pasa
    3. urządzenie 5''
    4. cena z mapa do max 700pln
    5. dobrze byłoby gdyby było z TMC

wyczytałem ze najlepsze mapy europy ma tomtom, z urządzeń XXL IQ Route odpada ze wzgledu na tylko 2GB pojemnosci - wiec cała europa sie nie miesci, pasuje jeszcze VIA 125, lub GO 1005 Live z TMC (ale to juz powyżej 700), oba mają aktualizacje mapy przez 2 lata.
    Ale wyczytałem także ze Garmin takze ma niezłe mapy (podobno nie gorsze od tomtoma) na europe a urządzenia lepsze w tym przedziale cenowym (np. Nuvi 1490T) ten juz ma TMC i mozna kupic <600pln - a aktualizacja map jest dożywotnio darmowa.
    Proszę poradźcie, co wybrać. Zależy mi na bezproblemowym poruszaniu się zarówno w trasie autostradami do celu i z powrotem jak i mniejszymi drogami u celu. Czy TMC jest faktycznie bardzo przydatne w europie ? czy dokładnosc map garmina jest duzo gorsza od TT ?
    A moze warto zakupić jakies tanie urzadzenie typu GoClever czy Lark i dokupić jakąs nie dedykowana mape (np. MapaMap Travel Europe czy AM Europa), wtedy mógłbym tez uzywac AM PL która juz posiadam. Tylko tu znów pytanie o poziom róznicy tych map, jak to sie ma do TT

z góry dziękuje na rady

0 3
  • #2 29 Cze 2011 19:41
    SauerMauser
    Poziom 21  

Jeździłem do Chorwacji na TomTomie i szału nie było... Nawigacja roczna, a mapa mało dokładna. O Polsce nie wspomnę, bo połowy małych dróg nie miała.
    Kupiłem nawigację Maxcom 501 420MHz procesorek, 5" LCD i dokupiłem Automapę Europa, po odblokowaniu nawigacji AM chodzi, aż miło, a i nawet leśne dróżki pokazuje wszystkie!!!

0
  • #3 29 Cze 2011 20:30
    jarecki946
    Poziom 2  

No akurat chorwacja to faktycznie w tomtomie jest słaba, ale o tym piszą i mnie tez nie potrzebna. Polska jak pisałem tez mnie nie interesuje zbytnio.
    Która wersje mapy miałeś ? Iq routes 42 ? I z którego roku ?

0
  • #4 29 Cze 2011 20:46
    Pontikos
    Poziom 38  

Proponuje porownac mapy TomToma, Garmina oraz mapy np.
    - EEU_2011_Q1_MapTop_2011.03
    - Navteq full Europe NQ 2010.Q4
    - Teleatlas full Europe 2010.12 TA Q4

Wszystkie pracuja z iGo Primo lub iGO83

BTW, lesnych drozek w Norwegii, na Cyprze czy w Chorwacji Automapa nie pokazuje. A iGO tak ;)

0