Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic DMC-TZ3 brak obrazu z obiektywu

D4nte 29 Jun 2011 18:12 5934 7
    D4nte
    Level 2  
    Witam, jak w temacie, mam aparat DMC-TZ3 i jak włączę opcje robienia zdjęć lub kręcenia video to jest czarny ekran, tak jakby nie dochodził obraz, osłonka się otwiera, obiektyw wysuwa itp... wszystkie ikonki wyświetlają się normalnie, a wcześniejsze zdjęcia normalnie się wyświetlają. Proszę o pomoc, ewentualnie o cenę jaką trzeba zapłacić za naprawę(mniej-więcej, oczywiście jeśli się da).
    Panasonic DMC-TZ3 brak obrazu z obiektywu
    gajmix
    Level 32  
    Przyczyny mogą być dwie, uszkodzony przetwornik obrazu lub zablokowana migawka w obiektywie ( uszkodzony jej flex lub sklejone listki). W Panasonicach rzadko padają przetworniki więc stawiał bym raczej na to drugie.
    daroftb
    Level 10  
    Na 90% matryca teraz to coraz częstszy przypadek chyba że upuściłeś zapiaszczyłeś lub zalałeś aparat to moze byc migawka
    D4nte
    Level 2  
    nie, aparat spędził zimę w samochodzie (od lutego do końca marca) i od tego momentu tak wygląda sytuacja.
    thomasz222
    Level 20  
    W TZ2 i TZ3 przetworniki padają jak muchy, także prawdopodobnie Ciebie też to spotkało.
    mayst.r.
    Level 10  
    Włącz aparat, wysuń maksymalnie zoom i spójrz w sam środek obiektywu. Jeżeli problemem jest migawka (listki lub flex), to nie powinno być widać matrycy (ciemny, tęczowo połyskujący punkt), tylko listki migawki - czarne matowe pole. Ponadto w momencie robienia zdjęcia normalnie widać w obiektywie ruch migawki.
    Jeżeli migawka się porusza - uszkodzona jest matryca (przetwornik).
    Jeżeli migawka jest ciągle zamknięta - tzn jest zablokowana.

Bardzo często dochodzi do sklejenia listków migawki na skutek przechowywania aparatu w pomieszczeniach o dużych skokach wilgotności. Samochód zimą jest wprost idealny do tego, aby do tej usterki doszło. Na szczęście naprawa jest bardzo prosta - wystarczy rozebrać obiektyw i delikatnie rozkleić listki.
    rrafalek
    Level 13  
    Odgrzeje trochę kotleta bo nie chcę zakładać tematu nowego.
    Mam do wymiany matryce w TZ3 i na filmiku z instrukcja wymiany widzę że facet skleja przetwornik do metalowej blaszki . Mam pytanko czym to skleic?
    http://www.youtube.com/watch?v=coM_V7kgty8
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    A ja zamykam wykopaliska, proszę napisać nowy temat!