Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satelite A200 - przywrócenie systemu z partycji recovery

29 Cze 2011 19:54 13667 6
 • Poziom 43  
  Laptop jak w temacie, fabrycznie zainstalowany system (Vista x86), nadeszła potrzeba przeinstalowania systemu (jest tak zmasakrowany, że naprawa systemu jest chyba jeszcze bardziej nieopłacalna niż kilkugodzinna zabawa ze sterownikami). Ponieważ nie ma płyty recovery został zainstalowany czysty system. Według identyfikatora siedzi tam układ Radeon HD 2600 mobility - niestety - nie działa żaden sterownik - ani ściągnięty z AMD ani z Toshiby. Albo się nie instaluje (błąd) albo pisze że poprawnie zainstalowany ale nie działa (dalej nie ma odpowiedniej rozdzielczości a o wydajności nie wspomnę). Przywróciliśmy wcześniej profilaktycznie zrobioną kopię uszkodzonego systemu - jest Radeon, grafika działa jak należy.
  Pytanie - jak rozwiązać problem, a dokładniej:
  1. Jak uruchomić partycję recovery?
  2. Jeżeli nie można jej bezpośrednio użyć to czy można ją wypalić na płytę i użyć płyty?
  3. Jeżeli żadna z powyższych to czy jest możliwość użycia płytki recovery z innego egzemplarza tego modelu (czy przyjmie klucz OEM)?
  4. Jeżeli nie to to czy wie ktoś co jest nie tak z tym sterownikiem (spotkał się ktoś może z podobnym problemem)?
 • Pomocny post
  Spec od komputerów
  MBR został nadpisany przez instalację czystego systemu to F8 przy starcie nie zadziała i nie uruchomi recovery.Jak pliki obrazu systemu są nieuszkodzone to spróbuj przywrócić ręcznie system z plików obrazu.Jest trochę zachodu ale działa.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1719553-0.html
  Pozdrawiam
 • Poziom 43  
  Zapomniałem dodać - partycje i MBR zostały przed próbami skopiowane- powiedzmy, że mam MBR z przed modyfikacji. Może się do czegoś przydać?
 • Pomocny post
  Spec od komputerów
  W takim razie przywroc mbr i powinno dzialac recovery.
 • Poziom 43  
  Nie działa właśnie. A może ktoś mi powie jaka powinna być kombinacja klawiszy i kiedy - może to robię nie tak i dlatego nie działa?
 • Pomocny post
  Spec od komputerów
  Załączam fotkę z instrukcji.
  Toshiba Satelite A200 - przywrócenie systemu z partycji recovery
 • Poziom 43  
  Kombinacja nie działa.
  Problem rozwiązany następującym sposobem: instalacja czystego systemu + instalacja sterownika graficznego skopiowanego z obrazu systemu z przed instalacji. Reszta już standardowo.

  Dzięki za zaangażowanie.