Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacze EV i Dynacord LPN Filtr

leeonP.H.U 29 Jun 2011 19:55 2490 8
    leeonP.H.U
    Level 19  
    Czy któryś z kolegów może mi wyjaśnić do czego służy i jak działa ten filtr. Przy okazji może ktoś wie z czego wynika ok 15% różnica w cenie sprzedaży EV Q1212 a Dynacord-a SL2400, choć to to same urządzenie tylko z innym logo.
    I ostatnia prośba do posiadających wiedzę na temat tych końcówek aby podzielili się wrażeniami zarówno pozytywnymi jak i negatywnymi na temat tych wzmacniaczy i jak wypada w porównaniu z QSC PLX3602
    Pozdrawiam Grzesiek
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    leeonP.H.U PLX3602, a ogólnie seria PLXxx02 to bardzo dobre końcówki, za możliwie przystępną cenę, choć wolałbym labgruppena. Końcówki wykonane solidnie, na dobrej jakości częściach, lekkie jak na swoją moc. Jednakże, mimo zasilacza impulsowego nie działają przy napięciu mniejszym niż 190V. Po prostu się wyłączają. Oraz wypadają wtyczki zasilające - gniazdo IEC komputerowe. Poza tym, wad nie stwierdziłem, działają w deszczu i na mrozie z pełną mocą na 2om.

Filtr LPN, jak sama nazwa wskazuje low pass noth. Filtr wycinający dół, który niszczy paczki. Żaden wynalazek, filtr załączany w większości normalnych EQ tercjowych.
    leeonP.H.U
    Level 19  
    Bardzo proszę forumowiczów którzy sobie nabijają punkty o nie wypisywanie bredni i wprowadzanie w błąd innych. Filtr LPN to nie to samo co filtr górno-przepustowy, a następnym razem proszę przeczytać ze zrozumieniem zapytanie i odpowiedź nawiązać do tematu, bo nie interesuje mnie czy forumowicz woli Labgruppena ani jak się zachowują końcówki QSC bo to akurat wiem, ale jeszcze raz napiszę że chodziło mi o porównanie QSC PLX3602 do EV Q1212 lub Dynacorda SL2400.

To znalazłem na temat tego filtra: "Opatentowany filtr LPN - przełączane częstotliwości i Korekcja fazy podłączonych głośników" - lecz nie wiem jak on działa w praktyce więc jeszcze raz proszę o odpowiedź kogoś kto ma pojęcie, lub użytkownika tych końcówek.
    leeonP.H.U
    Level 19  
    Filtr LPN występuje w bliźniaczych konstrukcjach EV i Dynacorda i właśnie o ten filtr pytałem. Końce QSC PLX znam dobrze bo mam takie a dokładnie 3602 ale chcę i muszę kupić 6 szt. nowych końcówek i zainteresowałem się właśnie tymi z tematu bo parametry podobne a cena sporo niższa i opinie w sieci pochlebne.
    A poza tym jeżeli widzę brednie wypisywane przez moderatora i to nie mające nic wspólnego z tematem to mi się ciśnienie podnosi bo to właśnie oni (Wy) powinni dbać o wysoki poziom merytoryczny tego forum a nie o swój dorobek punktowy i liczbę postów.

Oto link do mojego pytania z tematu o filtr LPN:
    http://www.dynacord.com/downloads/amp_brochure_e.pdf (strona 37)
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Przecież jest napisane - filtr (w teorii) ma zoptymalizować pasmo przenoszenia wzmacniacza dla małych i średnich zestawów głośnikowych. Zamieszczono charakterystykę z której wynika, że filtr ma częstotliwość środkową 70Hz, którą podbija o ok. 8dB, dużą stromość od dołu i dość łagodny spadek od góry. Dla 0dB wzmacniacz pracuje od 35Hz z podbiciem + 8dB na 70Hz, zaś powraca do 0dB dopiero przy 600Hz.
    Innymi słowy - uwypukla dół i dolny środek.
    leeonP.H.U
    Level 19  
    Wykres to i ja rozumiem bo nie ma tam nic zaskakującego, ale to jest dynamiczny filtr który ma w teorii nie tylko podbijać daną częstotliwość ale i korygować fazę, więc moje pytanie po raz kolejny padnie: jak to się ma w praktyce bo z tego co rozmawiałem w EV i Dyn... to sprzedają tego bardzo dużo i pewnie jest tu kilku użytkowników którzy nie tylko teoretycznie ale i z praktyki potrafią odpowiedzieć na moje pytanie.
    I cały czas proszę tych co mieli styczność na żywo z tym sprzętem o opinie i odczucia zarówno te pochlebne jak i te krytyczne.
    ciasteczkowypotwor
    Level 41  
    leeonP.H.U Wyraźnie napisałem: "Filtr LPN, jak sama nazwa wskazuje low pass noth. Filtr wycinający dół, który niszczy paczki." W tym przypadku dodatkowo podbija użyteczną część dolnego pasma. Noth, wzięło się zapewne z tego iż jest bardziej stromy od tradycyjnych flirtów dolnozaporowych.

Różnica pomiedzy EV i dynacordem jest żadna bo to ci sami producenci. Natomiast osobiście mi bardziej podoba się brzmienie QSC. Według moich doświadczeń z tymi końcówkami są wytrzymalsze i lepiej brzmią.

Dodano po 10 [minuty]:

O żadnej korekcji fazy mowy tam nie ma. To jest zwykłe DSP w dodatku w opcji. Nic wielkiego to nie robi. Poza tym, końcówki mocy powinny przetwarzać sygnał transparentnie, od korekcji to jest EQ i procesor głośnikowy.

Znam dystrybutora EV i Dynacorda, jakoś nie widzę aby się tego dużo sprzedawało.

Dodano po 9 [minuty]:

Jeśłi coś ze stajni EV i Dynacord, to tylko seria EV P.
    leeonP.H.U
    Level 19  
    Otóż kupiłem te końcówki i mogę śmiało polecić je niezdecydowanym, stosunek jakości do ceny przemawia za zakupem tych wzmacniaczy.
    Filtr o który pytałem (LPN) jest mało użyteczny przy pracy z procesorem ale kiedy napędzamy tymi końcówkami zestawy pełnopasmowe (u mnie LDM PDP-815 - jako drummfill lub jako samodzielny zestaw na małych sztukach z muzyką graną przez DJ) to bardzo ociepla brzmienie poprzez podbicie dołu i niskiego środka.
    Dużym atutem tych końcówek jest również ich waga (15 kg).
    Co do bez awaryjności to nie wiele mogę jeszcze powiedzieć ale jako że to renomowany producent to myślę że warto zaufać, fora internetowe również międzynarodowe dobrze się o nich wypowiadają, więc polecam jeszcze raz i służę pomocą dla niezdecydowanych.

Wzmacniacze EV i Dynacord LPN Filtr