Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja VoIP w Speedport W303V

29 Cze 2011 20:25 1729 3
  • Poziom 11  
    Czy ktoś ma router Speedport W303V i udało mu się skonfigurować VoIP pod FreecoNet? Jeśli tak to bardzo proszę o informację. Nie mogę dać sobie z nim rady.
  • Poziom 11  
    Jest postęp, ale częściowy. Z mojego telefonu można się dodzwonić, ale odwrotnie niestety nie! Co może być przyczyną?
  • Poziom 11  
    Niestety nikt nie podrzuca jakiegoś rozwiązania! Wg dostarczyciela usługi, a jest to FreecoNet, przyczyną jest prawdopodobnie (cytuję):

"Problem jest prawdopodobnie spowodowany przez zbyt wysoka wartość parametru czasu odświeżania rejestracji. Sugerujemy ustawić go na 60 sekund. W tym celu należy zalogowac się do panelu konfiguracyjnego urządzenia i zmienić włąściwy parametr ( w różnych urządzeniach VoIP oznaczony jest inną nazwą)
    np. Register expires lub Login Expire lub Registration refresh time".

Niby proste, ale jak i gdzie zmienić ten parametr w konfiguracji routera? Tam nie ma takiej możliwości! Chyba, że się mylę. Może zapisana jest jakaś wartość na stałe w oprogramowaniu routera?
  • Poziom 11  
    Szukam kogoś kto posługuje się Linuksem. Mam plik firmware do routera o rozszerzeniu .xor i trzeba w nim zmienić: w pliku /opt/mini_fo/etc/start_scripts/ata.sh zmianić wartości zmiennych TIME_TO_INIT=3 TIME_TO_DEINIT=4. Czy ktoś może to spróbować zrobić? Jeśli tak to podeślę mu plik.