Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Politechnika Gdańska, elektronika i telekomunikacja czy elektrotechnika

norbis15 29 Jun 2011 20:50 5785 7
Computer Controls
 • #1
  norbis15
  Level 14  
  Witam, tak jak w temacie. Zamierzam iść na któryś z tych kierunków na PG, nie mogę się zdecydować. Czy może się ktoś podzielić jakimiś doświadczeniami. Co ma lepsze perspektywy. Dodam, że interesuje mnie elektronika i budowa różnych urządzeń, jestem po technikum elektronicznym. Z góry dziękuje.
 • Computer Controls
 • #2
  Elektronik9
  Level 30  
  Jak u Ciebie z programowaniem? Lubisz programować? Wolisz się uczyć o dużych prądach czy o mniejszych i łączności?
 • Computer Controls
 • #3
  dipol
  Level 34  
  Trzymaj się elektrotechniki chyba ze chcesz szukać pracy po telekomunikacji ludzi z głowa się nie lubi tylko użytecznych idiotów liczą się tabelki.. Większość ludzi którzy mieli pojęcie w temacie została zwolniona .Na forum popatrz tylko ujadanie że problem z internetem i nikt temu nie może zaradzić. Pracuje jako firma bo tak się zatrudnia ludzi w telekomunikacji od 5 lat nie widziałem urlopu.
  Zycie przed tobą nie daj z siebie zrobić niewolnika. Jeszcze 3 lata muszę się przeczołgać.Potem emerytura ale raczej wirtualna bo nie będzie pieniędzy.
 • #5
  frodomk
  Level 1  
  witam
  czy sa jakies szanse dostac sie na PG na elektronike i telekomunikacje z matura podstawowa?
  pl-50
  ang-64
  mat-66
  i czy trudno jest o akademik?
  jestem po technikum o podobnym profilu i bardzo by mi odpowiadal ten kierunek
 • #7
  adam-667
  Level 12  
  Witam również mam pytanie czy dam szanse dostać się Moje wyniki
  pl-37%
  nie-36%
  mat-70%
  mat roz-20%
  fizyka pod-20%

  Chciałbym iść na elektrotechnikę lub AiR.Proszę mi powiedzieć czy jest szansa dostania się.
 • #8
  c4r0
  Level 36  
  norbis15, wybór zależy od tego co lubisz i co chcesz w przyszłości robić. Poza tym, te dwa kierunki są na różnych wydziałach: ETI i EIA. Na wydział ETI politechnika zdecydowanie pompuje więcej kasy: jest nowy budynek, nowe kompy, trochę dobrego sprzętu. Ale to nie o to chodzi. Na elektrotechnice będziesz bardziej uczył się o dużych mocach, przesyle energii, zasilaniu, transformatorach. Np. na pewno opanujesz linie trójfazowe, a na elektronice pewnie nie będzie nawet wspomniane, że coś takiego istnieje. Po czymś takim można pracować w elektrowni itp. Na elektronice będziesz się uczył o elektronice - niskie napięcia (pewnie najwyższe to będzie +/- 15V dla wzmacniacza operacyjnego), układy scalone (również trochę o ich projektowaniu), tranzystory, różnego rodzaju pomiary, interfejsy komunikacyjne. Elektronika to bardziej przesył i zarządzanie informacją za pomocą obwodów elektrycznych, a energetyka to przesył i zarządzanie energią elektryczną.