Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub C350 unit nie podaje poprawnie toneru na bęben

29 Cze 2011 21:11 4128 22
  • Poziom 2  
    Witam
    Po czyszczeniu unitów pojawił się problem z CYJAN, mianowicie wałek magnetyczny nie pobiera toneru na całej długości, zostawia ok 2-3 cm pasek (w tym samym czasie skończył się toner i po jego wymianie nic się nie poprawiło). W załączniku skan z wydruku testowego.
  • Poziom 18  
    Mało masz developera.
    Dosyp z innego unitu i problem zniknie.
  • Poziom 11  
    okiec napisał:
    Mało masz developera.

Jasne przemieszanego z tonerem w innym kolorze. Gratuluje pomysłu! którego nie polecam.
    Dosyp poprostu toneru bezpośrednio do wkładu światłoczułego bo jest go za mało. Wkład ma tak ustawione czujniki gęstości toneru w starterze że podają prawidłowy odczyt że jest pełno mimo ze na końcach tego toneru jest brak. Ale zanim przystąpisz do dosypywania toneru weź wkład światłoczuły do rak i poruszaj poziomo tak żeby toner rozprowadzić po całym wkładzie. Zainstaluj i sprawdź efekty. Jeśli to nie pomoże dosyp toneru i ponownie rozprowadź go we wkładzie.
  • Poziom 18  
    Chodziło mi o przesypanie developera z innego modułu C
    Pomyśl najpierw a później komentuj.
  • Specjalista - kserokopiarki
    padree napisał:
    Dosyp poprostu toneru bezpośrednio do wkładu światłoczułego bo jest go za mało. Wkład ma tak ustawione czujniki gęstości toneru w starterze że podają prawidłowy odczyt że jest pełno mimo ze na końcach tego toneru jest brak. Ale zanim przystąpisz do dosypywania toneru weź wkład światłoczuły do rak i poruszaj poziomo tak żeby toner rozprowadzić po całym wkładzie. Zainstaluj i sprawdź efekty. Jeśli to nie pomoże dosyp toneru i ponownie rozprowadź go we wkładzie.

Jeżeli jest ewidentny brak dewelopera - a tu tak właśnie jest , dosypanie nawet wiadra tonera do unitu nic nie da ! Będzie sypało i pyliło na niebiesko a obrazu jak nie było tak nie będzie. Jak słusznie zauważył kolega Okiec dosypanie dewelopera przyniesie efekt. Deweloper możesz dosypać od CF 2002 / 3102 lub starszej CF 1501/2001 . Zalecany kolor niebieski oczywiście ;) Jak dosypiesz innego koloru to po pewnym czasie kolor wróci do normy ale po co się denerwować :) ?

C.
  • Poziom 28  
    padree napisał:
    okiec napisał:
    Mało masz developera.

Jasne przemieszanego z tonerem w innym kolorze. Gratuluje pomysłu! którego nie polecam.

a ja się przyznam że raz dosypywałem inny kolor bo takiego samego akurat nie miałem. zrobiłem około 50 wydruków i wszystko do normy wróciło :D

pozdr
    Można tak zrobić :) Najlepiej potem wejść w serwis i puścić wydruk stron testowych z danego koloru żeby szybko wrócił do normy. Jedyne ryzyko to możliwość zrobienia w międzyczasie stabilizacji i odczytów koloru - na pewno błąd wywali :D

C.
  • Poziom 11  
    copyman napisał:
    Jeżeli jest ewidentny brak dewelopera - a tu tak właśnie jest ,

Nie jest to ewidentny brak developera, tylko toneru.

copyman napisał:
    dosypanie nawet wiadra tonera do unitu nic nie da

możemy się założyć? Dosypanie tonaru powinno ten problem rozwiązać. Zresztą wstrząśnięcie wkadem powinno pokazać czy efekt zmniejszy się lub ustapi.

Zreszta zobaczymy co powie kolega, który o pomoc wystąpił po wprowadzeniu w życie przedstawionych pomysłów.
  • Poziom 28  
    z całym szacunkiem kolego padree ale w maszynie developerowej jak brakuje developeru to wiadro toneru Ci nie pomoże. jak potrzęsiesz unitem w tej maszynce a dev brak to też nic Ci to nie da.
    a poza tym jak widzę post kolegi copymana to wiem że jest to mądra przemyślana potwierdzona doświadczeniem wypowiedź.
    i nie zdarzyło mi się z nią nie zgodzić :D

Pozdr
  • Poziom 11  
    Cóż, ja się nie spotkałem z przypadkiem żeby wywaliło developer w tej maszynie a jedynie było mało tonera i po dosypaniu problem ustępował. Nie wyssałem sobie odpowiedzi z palca tylko z doświadczenia. Ale ok może w ciągu 7 lat pracy z tymi urządzeniami nie wszystko jeszcze widziałem.
  • Poziom 18  
    Już kilkakrotnie miałem przypadki wyparowania developera w tych maszynach.
    Objaw był identyczny jak na zamieszonym skanie.
    Dosypanie z innego modułu pomagało.
    Otóż częste są przypadki "wyciągania" dewelopera z unitów CYAN i YELLOW . To pewnie pozostałość po poprzedniczce CF 2002/3100 gdzie też takie coś się działo. Szczerze powiedziawszy trudno mi to zjawisko jednoznacznie wytłumaczyć bo z reguły po uzupełnieniu dewelopera taki unit potrafi działać dalej poprawnie. Niemniej jednak już kilka takich przypadków miałem. W jednym przypadku wyciągnęła mi deweloper z czarnego unitu - KONICA 8020 (CF2002). Prawdopodobnie winien jest brak styku na HV i cząsteczki dewelopera wyciągane są na bęben a dalej na pas i do śmietnika (warto zauważyć że w maszynie jest czysto !) Druga przyczyna to możliwy brak kasowania bębna przez lampę - tą koło listwy LED-owej. Nie każdemu takie coś się przytrafiło bo mam sporo maszyn w których nic takiego nie miało miejsca ale jak widzisz "rodzynki" też się trafiają co jakiś czas.

C.
  • Poziom 7  
    Witam,

mam dość podobny problem, jak kolega. Wessało mi developer na szerokości ok. 20% kartki A4. Także CYAN. Wychodzi na to , że faktycznie c350 tak ma. Proszę o informację, co należy wykonać, żeby uzupełnić developer? Słyszałem , że grozi mi wymiana całego IU, a to nie jest tanie...
    Możesz "na czuja" uzupełnić unit deweloperem z innego wkładu Konica-Minolta (CF-2002/3102/1501/2001/C500/C250/C450 itd.) Ważne żeby deweloper był tego samego koloru i bez paprochów bo będziesz miał białe paski na kopii. Oczywiście przy okazji konserwacja i regulacja kopiarki.

C.
  • Poziom 7  
    dzięki za odpowiedź.

Jestem kompletnie zielony (a może powinienem napisać niebieski:) w temacie. Z intuicyjnych wejść widzę tylko inlet na toner pod klapką . Gdzie dosypuje się developer i co to znaczy na czuja - jaka ilość : łyżeczka, pół szklanki ?
    Jakie czynności konserwacyjne / regulacyjne potem?
  • Poziom 15  
    Wsyp developer tam gdzie toner. Na początek może być kieliszek. Wsuń unit, zamknij klapę, niech maszyna pokręci. Możesz sprawdzić czy wałek magnetyczny pokryty jest developerem w szczelinie między bębnem i obudową patrząc z góry z lewej strony unitu i robiąc wydruki testowe z poziomu serwisu zakładka test mode, Gradation Pattern i cyan. Jeśli nadal mało to pół kieliszka itd. Nie wsypuj jednorazowo zbyt dużo developera ponieważ może zablokować wywoływaczkę i zerwać napęd w unicie. (Z doświadczenia). Jeśli ok to zrób gradację i wszystko. Developer wyciąga kiedy w maszynie jest mało tonera lub kiedy maszyna pokazuje jego brak a klienci na siłę chcąc żeby maszyna jeszcze popracowała i otwierają i zamykają dźwignie od tonerów i drzwiczki przednie lub kiedy jest duże wypełnienie kolorów przy dużych ilościach wydruków lub kopii .Jeśli nie masz developera to jest zestaw B+L+D+Chip w każdym kolorze w Biuromaxie.
  • Poziom 7  
    Dzięki za pomoc, zdam relację po wykonaniu:)
    możesz jeszcze rozszyfrować B+L+D ?
    B- to bęben , L- to listwa bębna D- to deweloper :D

C.
  • Poziom 2  
    Witam. Mam pytanie odnośnie developera. Wyciągłem i rozebrałem unit Yellow, bo na bębnie mi się osadził i przykleił toner ( w efekcie zabrudzone wydruki na żółto). I teraz pytanie, czy do tej części gdzie wsypuje się toner z pojemnika jest developer? Jest tam dużo szarożółtego proszku i teraz nie wiem czy jest to zużyty toner, który można wysypać, czy jest to developer? Czy developer w c350 może znajduje się już w samych puszkach z tonerem?
  • Poziom 17  
    w tym bizhubie nie wymienia sie developera tylko dosypuje? Nie wiem nie robilem, ale jesli brakuje dev to moim zdaniem szuka sie przyczyny, lub poprostu wymienia? wedlug mnie to jest profesjonalne rozwiązanie a nie jakies dosypywanie na oko, imo amatorskie rozwiązania psujące rynek ( za miesiac wrócisz do tej maszyny pewnie)
    Spokojnie , czasem nawet zużyty bęben potrafi powodować ubytki w deweloperze. Można na spokojnie trochę dosypać bez przykrych konsekwencji. Ta maszyna wybacza takie rozwiązania (oczywiście w granicach rozsądku ) . Na pewno lepiej dokonać pełnej wymiany ale mając deweloper i widząc ze dużo go nie brakuje wiele nie ryzykujesz robiąc dosypkę ;)

C.
  • Poziom 17  
    raz tak, ale nie na dłuższą mete, o to mi chodziło dokładniej ;)
  • Poziom 10  
    "Typowy przypadek" braku developera. Z innego koloru można spokojnie dosypać, tylko trzeba porobić trochę kopii / podozować, żeby wróciła barwa jak należy.

Dobrze w serwisie ustawić poziomy ATDC na 150 dla kolorów i 110 dla czarnego i powinno być git :).