Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips CD 145 nie dzwoni, działa na innej lini dzwoni

sircane 29 Cze 2011 21:16 2967 7
  • #1 29 Cze 2011 21:16
    sircane
    Poziom 2  

Na początek witam wszystkich na forum.
    Telefon działał normalnie,ale do czasu. Znajomi skarżyli i się ze nie można się dodzwonić. Sprawdzam faktycznie nie dzwoni. Funkcja wyłączenia dźwięku nie jest uruchomiona. Podłączam do stacji bazowej drugą słuchawkę od philipsa cd 140 (ten sam model tylko stacja bez sekretarki) - nie dzwoni. co ciekawe jak dzwonie na ten telefon (który nie dzwoni) mimo wielu sygnałów nie włącza się sekretarka. Podłączam CD 145 do innej lini (tel. internetowy) wszystko działa, dzwoni, sekretarka też. podłączam CD 140 (stacja bez sekretarki) do gniazdka w którym był podłączony CD 145 telefon milczy (ale działa - jest sygnał można zadzwonić, odebrać rozmowę jeśli się wie że ktoś dzwoni). Wygląda na to że coś się stało z gniazdkiem ale co, tam są tylko dwa kabelki. Aha jak przełączałem telefony żeby sprawdzić czy działają to z całym oprzyrządowaniem tj, kablami tel i zasilaczami. Wymieniłem gniazdko na nowe, kable włożyłem w dwa środkowe otwory (były cztery) raz tak raz tak w obu pozycjach tel. działa ale nie dzwoni.
    Czy ktoś ma pomysł co to może być?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za zainteresowanie się tym osłabiającym tematem.

0 7
  • #2 30 Cze 2011 15:59
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

Nie szukaj w gniazdkach.
    Pierwsze pytanie -czy to linia miejska czy z jakiejś centrali??
    Jak miejska to masz do .. duszy telefon.
    NA wszelki wypadek wywal wszelkie kondensatory w gniazdach. Sprawdź czestotlowość detekcji dzwonka w menu telefonu.
    JAk centrala abonencka to sprawdż napięcie dzwonka.

0
  • #3 30 Cze 2011 18:39
    sircane
    Poziom 2  

Telefon jest od Multimedii (nie wiem czy można go nazwać miejskim?). W garażu jest skrzynka więc może to centralka? Telefon nie może być do duszy bo:
    1. działa na innej linii
    2. inny telefon który działa na innej linii na tej nie działa
    3. Telefony na tej linii działały bezproblemowo
    Ze sprawdzaniem częstotliwości detekcji dzwonka i napięciem dzwonka to nie wiem za bardzo od czego się zabrać ;) (laik). Jeśli chodzi Ci czy dzwonki działają w menu, to tak. (sprawdzałem bo myślałem że to głośnik). Chciałbym żeby to była wina telefonu bo kupił bym nowy i po sprawie. Niestety logika wskazuje że coś jest nie tak z gniazdkiem. Sam nie wiem z napięciem? Z tym co daje sygnał żeby tel zadzwonił jak jest połączenie. Ale dzięki za zainteresowanie :). Może ktoś jeszcze wpadnie na jakiś ciekawy pomysł? (albo napisze jak sprawdzić to co kolega opisał?)

0
  • #4 30 Cze 2011 21:23
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

sircane napisał:
    Telefon jest od Multimedii

I tu jest "pies pogrzebany". Ktoś mi nawet proponował pracę w tej firmie. Telewizja, internet i telefon w jednym kablu koncentrycznym. To nie to samo co zwykłe łącze telefoniczne. Nic więcej nie powiem, bo nie znam tej techniki przekazu.

0
  • #5 30 Cze 2011 23:20
    oscar2000
    Poziom 33  

linia telefoniczna jest oparta o technologie voip ... problem polega na detekcji dzwonienia z bramki voip lub routera lub modemu kablowego ( oni to programują ) ... zadzwoń do multimedii i zgłoś awarię ,że nie dzwonią na tej linii żadne telefony .. to jest ich obowiązek to wyprostować tak samo bywa w vectrze w tej samej konfiguracji ... panasonica w trybie serwisowym można dostosować do tych parametrów ale nie tędy droga ...

0
  • #6 01 Lip 2011 20:19
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

To od razu trzeba było powidzeć że to nie zwykła "czysta" linia telefoniczna ( pra drutów od gniazdka do centrali) tylko jakieś "trzy w jednym" . Sam nie pokombinujesz.

0
  • #7 01 Lip 2011 23:35
    sircane
    Poziom 2  

W gniazdku mam 2 druty :) w sumie 3 ale biały nie podłączony. Kablówka idzie innym kablem. Fakt że jest jakaś skrzynka w garażu, do której nie mogę się dostać...

0
  • #8 04 Lip 2011 10:08
    W.Wojtek
    Specjalista od telefonów

No i nie kombinuj. Nie masz telefonu z operatora normalnego np TPSA tylko z jakieś firmy co po jednym kablu pcha wszystko. Zgłoś im że telefon dzaiałający na normalnej linii u ciebie nie dzwoni i niech skonfiguruja swój sprzet ( ten w tej puszce w garażu) sam nic nie zdziałasz.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo