Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel astra I 1.6 97r.hamulec

29 Jun 2011 22:08 3080 11
  • Level 10  
    Jest to astra z ABS. Mam problem z hamulcem tzn. nie hamuje hamulec nożny na tylne prawe koło (ręczny hamuje dobrze na obydwa) sprawdzałem cylinderek nie zapieczony szczęki ok.Próbowałem odpowietrzyć ale bardzo mało płynu wychodzi po naciśnięciu hamulca, tak jakby pompa nie podawała płynu na to koło. Kontrolka od ABS gaśnie po uruchomieniu silnika. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 20  
    Witaj może przewód elastyczny jest "spuchnięty" przy tylnym zawieszeniu
  • Level 10  
    tego nie sprawdzałem,ale czy to miałoby aż taki wpływ bo sprawdzałem na stacji obsługi i hamowanie na to kolo jest zerowe
  • Level 20  
    Wg mnie może. Problem miałem podobny w uniaku przy skręconych kołach nie hamował-uszkodzony był właśnie przewód elastyczny. Sprawdź jeszcze wszystkie rurki miedziane czy nie są zagięte.
    Pozdrawiam
  • Moderator of Cars
    Próbuj więc odpowietrzać do skutku. I nie słuchaj bredni o uszkodzonych przewodach.
  • Level 10  
    dzięki za odpowiedzi, wężyki i rurki w porządku ale znalazłem mechanika pracującego na salonie opla powiedział mi że to regulator siły hamowania zamontowany na rurce kolo wahacza tylnego, jak zrobię to napiszę czy to pomogło cześć
  • Moderator of Cars
    No to jest mały problem, bo tam czegoś takiego być nie powinno jak ma ABS.
  • Moderator of Cars
    ociz wrote:
    No to jest mały problem, bo tam czegoś takiego być nie powinno jak ma ABS.

Jest, bo być musi.
  • Moderator of Cars
    To dlaczego w mojej nie ma i nigdy nie było? Tak samo i wielu innych samochodach z ABS-em.
  • Moderator of Cars
    Co w takim razie zapewnia prawidłową stateczność pojazdu w przypadku awarii ABS? Zdajesz sobie chyba sprawę co do różnicy w sile potrzebnej do zablokowania kół przedniej i tylnej osi?
  • Moderator of Cars
    W przypadku awarii to się jedzie do warsztatu naprawić. Zdajesz sobie chyba sprawę że te najtańsze dupowozy z małymi silnikami to ani ABS-u ani żadnych korektorów nie miały a jedynie cylinderki mniejszej średnicy.
  • Level 10  
    wymieniłem te regulatory siły hamowania i pomogło dziękuję za zainteresowanie się moim problemem pozdrawiam