Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe żarniki - różna barwa swiatła

Lizbon 29 Cze 2011 22:31 4011 5
  • #1 29 Cze 2011 22:31
    Lizbon
    Poziom 9  

Dziś padł mi żarnik w reflektorze i byłem zmuszony kupić nowy, a że podobno wymienia się parami to kupiłem dwa identyczne. W sklepie sprzedawca zapewniał, że są oryginalne Philips. Porównywałem ze starym przepalonym żarnikiem i wyglądają identycznie.

Po zamontowaniu ich żarniki świecą różną barwa światła. Czy to normalne? Dwa nowe żarniki i różnią się barwą? Jeden świeci bardziej na biało (nieco silniejszym światłem) a drugi świeci nieco bardziej na żółtawo. Wiem, ze żarniki potrzebują czasu na rozświetlenie, ale oba są nowe, kupione w tym samym sklepie i tym samym czasie.

Nowe żarniki - różna barwa swiatła Nowe żarniki - różna barwa swiatła Nowe żarniki - różna barwa swiatła Nowe żarniki - różna barwa swiatła Nowe żarniki - różna barwa swiatła

0 5
  • #2 29 Cze 2011 22:49
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Porównaj wszystkie numery na obydwóch. Jeśli są inne, to dlatego właśnie tak jest. Masz trzy rodzaje światła: biały, niebieski i właśnie żółty.

0
  • #3 29 Cze 2011 22:53
    tpolo
    Poziom 17  

A zamieniałeś żarówki miejscami? Może to wina instalacji elektrycznej pojazdu, marna masa, coś zaśniedziało

0
  • #4 02 Lip 2011 17:44
    Lizbon
    Poziom 9  

Po jakimś czasie żarnik który świecił światłem żółtawym zmienił nieco kolor światła - świeci bardziej biało. Niestety - zdecydowanie nadal słabiej od drugiego żarnika.

Dziś zmieniłem żarniki miejscami, a także porównałem stary żarnik z nowym (tym lepiej świecącym).

Po zamianie miejscami okazało się, że żarnik lepiej świecący (31J818) świeci prawidłowo, natomiast żarnik gorzej świecący (J629) nadal gorzej. W ten sposób chyba wykluczyłem winę przetwornicy oraz układu elektrycznego samochodu.
    Z ciekawości włożyłem stary żarnik który wyjąłem przy wymianie obu żarników. Stary żarnik przez kilka sekund świeci żółtawym światłem po czym świeci jasnym, białym światłem (bielszym niż nowy 31J818 oraz J629) - z tych trzech żarników ma on najbielsze światło. Różnica pomiędzy 31J818 a starym żarnikiem jest znacznie mniejsza niż pomiędzy 31J818 a J629.

Oznaczenia - napisy na obu nowych żarnikach są takie same z wyjątkiem ostatniego ciągu znaków. Lepiej świecący posiada ciąg znaków 31J818, a gorzej świecący J629. Stary żarnik posiada jeszcze inny ciąg znaków i dodatkowo nie posiada "+" po ciągu 85122. Aby nie było wątpliwości - stary żarnik posiada symbol 85122 natomiast oba nowe 85122+.

Po prawej gorzej świecący, pp lewej ten który świeci znacznie lepiej.

Nowe żarniki - różna barwa swiatła

0
  • #5 03 Lip 2011 19:09
    kidu22
    Poziom 35  

Normalne bo sie wypalają.

0
  • #6 04 Lip 2011 00:20
    Lizbon
    Poziom 9  

Wiem, ale to są dwa nowe żarniki i różnica pomiędzy ich siła świecenia jest znaczna.
    Z danych znalezionych w internecie wynika, że 31J818 został wyprodukowany w 2008 roku, a J629 w 2006 roku. Może tu tkwi problem?
    Zauważyłem też, że stary żarnik posiada symbol 85122 natomiast oba nowe 85122+. Zauważcie że w jednym z żarników + jest bardziej oddalony numeru.

0