Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porsche Boxer 2,7 wymiana tłoka

29 Cze 2011 23:08 2868 11
  • Poziom 35  
    Wymiana tłoka.
    Może ktoś to robił i podpowie coś na temat.
    Ja tak to widzę że uzbrojony wał w środkowym bloku, i na to idą boczne bloki z tulejami, na to głowice.

• Pomocny post
    Poziom 43  
    Patrzę po tych tłokach i cylindrach to widzę duże zużycie, więc po co wymieniać jeden tłok. Tu wchodzi w grę kapitalka. Wymiana tłoka to pikuś, wyciągasz zabezpieczenie wysuwasz stworzeń i wkładasz drugi w odwrotnej kolejności. Powinieneś mieć trzy przyrządy do wkładania tłoków, jeżeli nie masz to wypinasz wszystkie tłoki wkładasz do cylindra i wysuwasz je na tyle aby połączyć sworznie zaczynając od środkowego a później boczne.
  • Poziom 35  
    Tak tylko że tu nie ma miski olejowej zdejmowanej, tylko połowiony jeden z 3 bloków.
    Zużycie jest pomijalne, tak wyszło na zdjęciu.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Dlatego tak jak pisałem wypinasz tylko sworznie, dzięki temu nie połowisz bloku na pół.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Romuś, a bebeszyłeś kiedy Syrenkę? Tam się wkładało wał razem z tłokami w blok. Musiałbyś sobie dorobić te ściskane opaski stalowe, których się używa do montażu tłoków, tylko o szerokości max 5cm. A swoją drogą wrzuć więcej fotek tego silnika.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    robokop napisał:
    A swoją drogą wrzuć więcej fotek tego silnika.

Macie Panowie 'poradnik' wideo :lol: Zaczyna się od części 00 do 14.
    Link
  • Poziom 35  
    Tu blok z wałem jest jedno i ten kawałek rozchodzi sie na pół , żeby wał uzbrojony w korbowody włożć.
    Potem są dwa kawałki z tulejami w to się wkłada tłoki , na to idą głowice.

Przyszły tydzień będzie ciekawy, jak to ruszy .
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Montujesz zestaw tłok z korbowodem w rozpołowiony blok. To nie subaru.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Cytat:
    To nie subaru.

Przepraszam, za off topic, ale robił ktoś z was H6 w subaraku ?, ciekawi mnie jak wyjmuje się sworzeń z środkowego cylindra. 4 cylindrowe naprawiałem wielokrotnie i tam nie ma żadnego problemu
  • Pomocny post
    Moderator na urlopie...
    carrot napisał:
    wyjmuje się sworzeń z środkowego cylindra.

Dokładnie tak samo, jak w 4-cyl., z jednym wyjątkiem - trzeba mieć taki przyrząd (ok. 50-70cm) średnica śworznia i wkładasz go przez 1-szy cyl.

Dodano po 19 [sekundy]:

Kidu wrzuć więcej foto.
  • Poziom 35  
    Jest to okienko niestety jest.