Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CLJ 4550 pionowe paski, ale nie na wszystkich wydrukach.

29 Cze 2011 23:57 1379 4
  • Poziom 16  
    Witam

Problem wygląda następująco, przy wydrukach gdzie używany jest jeden z tonerów w większej ilość/albo toner jest kładziony na całą kartkę pojawiają się paski pionowe. Nie są one na wszystkich wydrukach w tym samym miejscu, przy użyciu różnych kolorów już ich nie widać.
    Druga sprawa to delikatne rozmycie szczegółów ( obrazki normalnie są bardzo szczegółowe, wydruki wyszły rozmazane ) co widać na załączonych przeze mnie skanach. Delikatne rozmycie pojawia się przy pogrubionym tekście, ale też tylko gdy jest on drukowany jako obrazek, przy normalnym drukowaniu strony tekstu tego zjawiska nie ma. Jest to pewnie kwestia odpowiedniego ustawienia drukarki, ale do tej pory nie doszedłem od czego to zależy i gdzie można by to poprawić/ustawić w sterownikach/drukarce.

• Poziom 17  
    Wydrukuj składowe CMYK 4 strony po 1 kolorze na stronę i zobaczysz, który zbiornik jest winowajcą, przynajmniej ja tak podejrzewam. Jeśli na każdym kolorze masz taki sam efekt, to zostaje pas transferowy lub bęben, zazwyczaj pomaga przeczyszczenie całości i/lub konkretnego zbiornika. Z doświadczenia mogę powiedzieć że takie usterki dość często są powodowane przeterminowanym lub niewłaściwym proszkiem.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista - kserokopiarki
    W tonerach są listwy i wałki rozprowadzające przy regeneracji trzeba co drugi czas wymienić one są powodem tych pasków
  • Poziom 16  
    A co może być przyczyną takiego delikatnego rozmycia szczegółów?
    Paski i wałki do teonerów można normalnie kupić w jakimś sklepie?

To wydruk z HP 4550:
    Ten jest z 6P:

Wygląda tak jakby drukarka nakładała więcej tonera ale kosztem szczegółów. Wydruk z 6P jest takim jak powinien być w porównaniu z oryginałem.