Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra C 1.8 16V ile oleju w klimie

Basket6 30 Cze 2011 07:22 2694 2
  • #1 30 Cze 2011 07:22
    Basket6
    Poziom 8  

Witam! Może ktoś wie ile powinno się ładować oleju do klimy, bo ile czynnika to jest zaznaczone na naklejce.

0 2
  • #2 30 Cze 2011 19:40
    PCcepuk
    Poziom 19  

ok 10ml, ale powiedz co ty robisz ????

nabijasz sam klime ?? teraz autko sie zapina do urządzenia ktore samo odzyskuje czynnik, olej, robi test szczelności, dozuje olej, czynnik fluorescencyjny (przy wycieku łatwiej odszukac nieszczelnosc), potem gaz i wszystko trwa ok.18 min....
    jest całkowicie zautomatyzowane, podajesz marke, typ, pojemnosc, rok produkcji i wszystko juz działa -mozna tylko zwiekszyc ilosc czynnika :)
    koszt ok. 70-90zł +ilosc brakujacego gazu

0
  • #3 01 Lip 2011 07:22
    Basket6
    Poziom 8  

Sprowadziłem auto z Holandi i mimo że klima chodziła postanowiłem ją przeczyścić, zobaczyć czy jest szczelna i ile czynnika się znajduje. Pojechałem do warsztatu gdzie ją podłączyli, ozonowali, spóścili czynnik i olej (czynnik brakowało tylko 100 a oleju było 40) Gościo, który mi nabijał powiedział że za dużo oleju było i nabił mi 25. Robiłem to w serwisie volswagena (bo mam znajomego) stąd moje pytanie ile oleju powinno być, bo może rutynowo nabił mi tyle ile w volswagenach a to może być różnica.

0