Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW GOLF 4 90KM 99rok Czujnik temp oleju G8 i komunikat na zegarach

lukss07ns 30 Cze 2011 09:19 8313 2
  • #1 30 Cze 2011 09:19
    lukss07ns
    Poziom 19  

Witam.
    Wpiąłem autko w VAG-a 4.9 w SILNIK i pokazywało : Tablica przyrządów - Błąd sporadyczny ale nie do wykasowania.
    Po przekręceniu stacyjki autko pokazuje na zegarze coś w stylu OLLESERN WERKSTATT (przepraszam ale coś w tym stylu po niemiecku co oznacza że należy wymienić olej) - olej był wymieniany 2 miechy temu.
    Po wpięciu w Vag-a 4.9 ZEGAR - wyskakuje błąd : 534 Czujnik temperatury oleju -G8 przerwa lub zwarcie do plusa

Wymieniłem czujnik ciśnienia oleju ,który znajduje się jakby pod filtrem oleju (wkładką) taki brązowawy o ciśnieniu 0,70. Ale nic to nie dało.

Co to może być ? Jakoś nie jestem w stanie ręcznie usunąć inspekcji olejowej i serwisowej w tym samochodzie ,bo nie pojawia się za żadnym razem na zegarach komunikat OIL i SERVICE, a przyciski na zegarach są 100% sprawne...

0 2
  • Fibaro
  • Pomocny post
    #2 30 Cze 2011 14:03
    Sztomel
    Poziom 34  

Szukałeś i wymieniałeś nie tam gdzie trzeba. Czujnik G8 masz zamontowany od spodu miski olejowej. Wejdź pod auto, zdemontuj matę wygłuszającą pod silnikiem (jeśli jeszcze ją masz) i zobacz najpierw czy wtyczka jest wpięta w czujnik. Jeśli jest wpięta to ją wysuń i najpierw spryskaj piny wtyczki i czujnika środkiem w spray'u do czyszczenia i konserwacji złącz elektrycznych i podepnij a następnie sprawdź ponownie czy błąd się pojawi i czy da się skasować. Potem podejrzyj wartości w grupie 003, pole 2 i 3 w sterowniku zegarów. Jeśli nic się nie zmieni z błędem to wtedy czujnik będzie uwalony (o ile nie będzie uszkodzona wiązka idąca do niego).

0
  • Fibaro
  • #3 01 Lip 2011 00:06
    lukss07ns
    Poziom 19  

ok, dzięki wielkie za pomoc

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo